В Одесі службовці погоріли на контрабанді на десятки мільйонів гривень

Фото: 1tv.od.ua

Фото: 1tv.od.ua

Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією та прикордонниками викрили в Одесі контрабандну схему ввезення в нашу країну техніки.

Контейнери з товарами надходили в порт, після чого організатори свідомо перевищували встановлені терміни зберігання продукції на митному контролі. Потім службовці за підробленою документацією реалізовували вантаж низці комерційних структур, які, порушуючи законодавство, ввозили техніку на митну територію України без сплати відповідних податків та платежів, повідомляє прес-центр СБУ.

Свівробітники спецслужби затримали черговий контрабандний вантаж вартістю майже десять мільйонів гривень, вилучивши понад тридцять п’ять тисяч предметів контрабанди. Зокрема, мобільні телефони та планшети, аксесуари до них, електрошокери і радіоприймачі.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 366 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації контрабандної схеми, інформує СБУ.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (США), колишній посол США в Україні Джон Гербст, характеризуючи стан боротьби з корупцією в Україні, зокрема, в Одеській області, дав характеристику і голові Одеської ОДА Міхеїлу Саакашвілі.

"Я не є великим фанатом… Саакашвілі. Я думаю, США ставились до нього надто м’яко, коли він був при владі у Грузії. Я думаю, він схильний до авторитаризму. Це моя критика на адресу пана Саакашвілі", – заявив Гербст в інтерв’ю Грузинській службі "Голосу Америки".

Разом із тим, Гербст висловив переконання, що Саакашвілі на посаді губернатора "намагається робити хорошу роботу", але йому "перешкоджають високопоставлені особи в Києві".

"Зусиллям Саакашвілі заважали у сфері реформи митниці, завадив прем’єр-міністр Яценюк. І це великий провал Яценюка", – заявляв експерт.

"Митниця в Одесі – це діра, це смердючий абсцес у політичному організмі України. Саакашвілі хотів перебрати контроль над митницею, щоб започаткувати нормальні методи роботи, некорумповані методи, а прем’єр Яценюк згорнув його спробу під приводом, що, мовляв, діяльність митниці перебуває у сфері контролю уряду, і мовляв, реформувати треба усю митницю, а не лише однієї області. Це розумна бюрократична відповідь. Але результатом цього став надзвичайно серйозний удар по реформах. І Яценюк заслуговує на гостру критику за це", – уточнив суть своїх претензій до голови уряду України Джон Гербст.

"У випадку пана Авакова – було ще щось, що намагався зробити пан Саакашвілі, що завдало би значного удару по корупції в Одесі. Він взяв на роботу висококваліфікованого начальника поліції з Грузії. Традиційно, обласний начальник поліції має 6-8 секторів відповідальності, один з яких – боротьба з корупцією. Пан Аваков забрав у начальника поліції в Одесі інструменти боротьби із корупцією. Це позбавило пана Саакашвілі можливості боротись із корупцією в його області", – деталізував свої претензії до Арсена Авакова колишній посол США в Україні.

"Тобто, два високопосадовці у Києві уможливили корупцію в Одесі. Це ганьба", – резюмував Гербст.