На Житомирщині посадовці “заробляли” підпільним виробництвом пального на державному заводі

ZAPRПрацівники Управління захисту економіки Національної поліції України в Житомирській області викрили злочинну схему посадовців державного підприємства, які без дозвільних на те документів організували виробництво підакцизного товару. Орієнтована сума завданих державі збитків становить понад 1 мільйон гривень, повідомляє прес-служба Департаменту УЗЕ.

За інформацією правоохоронців, "посадовці та керівники інших суб'єктів господарської діяльності організували незаконне виготовлення та реалізацію на території України підакцизного товару - компоненту моторного палива альтернативного".

В ході проведення оперативних заходів працівники Управління зупинили автомобіль, в якому виявили та вилучили 29 тонн компоненту моторного палива альтернативного (КМПА), виготовленого на заводі.

Також було отримано ухвалу суду на проведення санкціонованого обшуку території та приміщень державного підприємства. У результаті слідчих дій правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію щодо виготовлення та реалізації підакцизного товару, чорнову бухгалтерію та понад 30 тонн готової до реалізації продукції.

Попередньо встановлено, що угоди щодо реалізації виготовленої продукції укладались з фіктивними товариствами. Відрахування від продажу незаконної продукції у якості податку до бюджету не здійснювалися.

Згідно чинного законодавства, товар, що виготовлявся, підлягає обов'язковому оподаткуванню. Окрім цього, на виробництво даної продукції необхідно отримувати спеціальну ліцензію.

За попередніми підрахунками, сума завданих державі збитків сягає понад 1 мільйон гривень.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, проводяться слідчо-оперативні заходи, спрямовані на встановлення кола осіб, причетних до цього кримінального правопорушення. Триває досудове розслідування, інформує відомство.

Довідка "Ні корупції!"
За повідомленнями органів Державної фіскальної служби, з 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів. До підакцизних товарів належать, зокрема, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.

Відповідно до п.п. 212.3.11 п. 213.1 ст. 213 Кодексу платниками податку є особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Такі суб'єкти господарювання підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність .