На Закарпатті чиновники “загубили” гроші ЄС, на які мали відремонтувати хоспіс

Фото forbes.net.ua

Фото forbes.net.ua

750 тисяч євро на ремонт хоспісу у Виноградові Закарпатської області Євросоюз виділив три роки тому, і тепер об’єкт мали здати в експлуатацію. Планувалося, що це буде перший в області хоспіс, на який чекали десятки невиліковно хворих людей. Однак коли настав час відкривати заклад, з'ясувалося, що він не готовий, повідомляє "24 канал".

Самі ж будівельники зізнаються: активно працюють всього лиш останні кілька тижнів. Районні чиновники, які мали контролювати роботу, цим не займались.

Посадовці спробували перекласти вину на будівельників, мовляв, ті завищували вартість будматеріалів. Ті ж звинувачення не лише відкидають, але й стверджують, що працювали собі у збиток, і саме тому не побудували водогони, не підвели газ, не встановили електропідстанцію. Щоправда, є "каналізація", проте куди вона виходить, ніхто не знає. Натомість облаштували актовий зал, який займає цілий третій поверх. Навіщо він у хоспісі – хоче з'ясувати комісія райради.

Після викриття цих будівельних махінацій керівника Виноградівського інвестиційного фонду, який отримував кошти і мав контролювати їх використання, відправили у відставку. Нового керівника щойно призначили, і він у всьому звинувачує "попередника". Попередник, у свою чергу, себе винним не вважає і говорить, що якби його лишили на посаді, хоспіс встигли б здати в експлуатацію.

Поки закарпатські чиновники шукають винного, Євросоюз може вимагати в України повернути гроші або накласти штраф, що й передбачено угодами.

"Скоріш за все повертати борги доведеться з державного бюджету, бо виноградівський таких коштів не має", – зазначає "24 канал", додаючи відеоматеріал.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли раніше, західні високопосадовці анонімно розповіли американському виданню The Wall Street Journal про те, що скандали в українській верхівці та бездіяльність прокуратури у боротьбі із корупцією і притягненні до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування Україною деяких європейських чиновників.

У матеріалі під назвою "Києву важко дається боротьба із загальною корупцією", який вийшов 1 січня 2016 року, звертається увага на те, що українська влада не доклала зусиль, щоб притягнути до відповідальності тих представників режиму Януковича, які після його втечі залишилися в країні, інформував "Голос Америки".

"Через те, що Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, посадовці ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні”, – писало видання.

"Існує стурбованість, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму, на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу), отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього ніхто більше не підтримає санкції повторно. Чимало чиновників ЄС ситі по горло Україною", – наводить слова одного із своїх співрозмовників The Wall Street Journal.

Автор матеріалу звертає увагу і на низький рейтинг голови уряду України Арсенія Яценюка на тлі звинувачень його та його кола у корупції, а також на зростання незадоволення президентом України Петром Порошенком через небажання звільнити генерального прокурора Шокіна.

"Генеральний прокурор – це останній оплот тих, хто має шкурні інтереси", – на умовах анонімності розповів виданню один із західних високопосадовців.