ГПУ оголосила підозру слідчому і прокурору за переслідування учасника Майдану

Фото Brendan Hoffman ©

Фото Brendan Hoffman ©

"Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій працівників правоохоронних органів та суддів щодо учасників мирних акцій протесту в січні–лютому 2014 року", - повідомляє УНІАН з посиланням на управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

Так, за даними ГПУ, за результатами зібраних доказів повідомлено про підозру колишньому слідчому Дніпровського райуправління міліції Києва за фактами незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях (за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 271, ч. 2 ст. 372 КК України). Відносно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з обов'язком носити електронний засіб контролю.

Крім того, оголошено підозру колишньому прокурору прокуратури Києва у вчиненні за попередньою змовою з зазначеним слідчим незаконного притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи (за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 372 КК України). Відносно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури і суддів), повідомляє інформагенція.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, нещодавно до суду направлено 42 обвинувальних акта щодо перешкоджання діяльності Автомайдану. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" говорив помічник генерального прокурора України Владислав Куценко.

"Слідчими регіональних прокуратур проводиться досудове розслідування за 58 кримінальних проваджень стосовно співробітників ДАІ та пов'язаних з ними осіб, які фактично перешкоджали автомайдановцам. І кримінальними провадженнями наша робота не закінчується. За результатами попереднього розслідування до суду вже направлено 42 обвинувальних акта 46 людям, в тому числі 44 працівникам Державтоінспекції та 2 суддям", – повідомив Куценко.

Повідомлялося також, що прокуратура Києва направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього начальника відділу ДАІ Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві та його заступника за підозрою в організації незаконних дій стосовно учасників масових акцій протесту під час Революції гідності.