На Луганщині посадовці “згенерували” до власних кишень сотні тисяч гривень з бюджету

Колаж oblast.kr.ua

Колаж oblast.kr.ua

У грудні 2015 року посадові особи районної державної адміністрації в Луганській області підписали низку документів про отримання від підприємців товарно-матеріальних цінностей. Зокрема, на закупівлю бензинових генераторів райдержадміністрацією було виділено майже 200 тисяч гривень бюджетних коштів, повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Згідно підписаній накладній, були поставлені 8 бензинових генераторів, а на рахунок підприємців передано бюджетні кошти. Працівники Управління встановили, що товари були придбані за завищеними цінами: фактична ринкова вартість бензинового генератора відповідної торгової марки майже вдвічі нижча від зазначеної у документах.

Окрім цього, працівники УЗЕ Нацполіції викрили ще один факт службової підробки посадовцями РДА при закупівлі комп’ютерного обладнання. Було з’ясовано, що в грудні 2015 року ті ж особи підписали накладну про нібито отримання від бізнесмена комп'ютерної техніки для кабінетів інформатики, однак обладнання підприємець так і не поставив.

Загальна сума перерахованих бюджетних коштів склала майже 400 тисяч гривень.

За двома фактами кримінальних правопорушень відкриті провадження за частиною 2 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, якою передбачено позбавлення волі на строк від 2-х до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, а також штраф від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, наприкінці грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про публічні закупівлі", який забезпечує законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні тендери.

"Сьогодні система електронних держзакупівель ProZorro працює в пілотному режимі – на допорогових закупівлях-тендерах (до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і до 1,5 мільйона гривень для робіт). Але економія бюджетних коштів від її використання вже досягла майже 500 мільйонів гривень!", – інформувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

З ухваленням Закону "Про публічні закупівлі" позитивний ефект від використання ‪‎ProZorro‬ зросте до національного масштабу, стверджували чиновники Міністерства. За їх підрахунками, щорічна економія бюджетних витрат може сягнути 50 мільярдів гривень.

"Ми зробили ще один важливий крок у боротьбі з корупцією. Дякую депутатам, а також Максу Нефьодову і Айварасу Абромавичусу за ухвалений закон про держзакупівлі. Тепер всі публічні закупівлі відбуватимуться ProZorro!", – запевняв на своїй сторінці у Фейсбук президент України Петро Порошенко.