Боротьба з корупцією залишається одним із головних завдань України – екс-посол США Тейлор

Білл Тейлор. Фото: ukraine.usembassy

Білл Тейлор. Фото: ukraine.usembassy

"Щоб очистити судову систему зверху до низу, потрібна політична хоробрість. Як і для того, щоб впоратися з повсюдно поширеною корупцією і відправити винних за ґрати", – заявив екс-посол США в Україні, експерт United States Institute of Peace Білл Тейлор у своєму блозі на сторінках "Нового времени".

Окрім невідкладної загрози, яку Росія становить для України своєю тривалою окупацією Криму і Донбасу, в 2016 році перед Україною постануть ще три серйозні виклики – економічний, політичний і дипломатичний, вважає політик. Далі він пояснює:

Економічний виклик у тому, щоб створити умови, необхідні для відновлення економічного зростання, що дозволить поліпшити умови життя українців. Одна з вимог, озвучених під час Революції гідності на Майдані у 2013-2014 роках, – це впевненість у своєму економічному становищі, для якої потрібні зростання економіки і зайнятість.

Якщо Україна подолає політичний виклик, це посприяє і перемозі над економічним. Внутрішні та іноземні інвестиції, які будуть підживлювати економічне зростання, прийдуть до країни, коли в інвесторів з'явиться впевненість у тому, що судова система України є надійною, прозорою та чесною.

"Щоб очистити судову систему зверху до низу, потрібна політична хоробрість. Як і для того, щоб впоратися з повсюдно поширеною корупцією і відправити винних за ґрати",  - впевнений Тейлор.

Окремий виклик – зробити повністю незалежними і здатними захищати споживачів органи, що регулюють забезпечення країни електроенергією, водою і природним газом.

Дипломатичний виклик полягає в тому, щоб прояснити Мінські угоди і чітко вказати: російські війська і техніка повинні піти з Криму і Донбасу, а Україна повинна отримати повний контроль над усім своїм кордоном.

"Можливо, українській владі слід запропонувати Сполученим Штатам приєднатися до Мінського процесу, щоб досягти цих прояснень", - вважає екс-посол США в Україні.

Довідка "Ні корупції!"
Вільям (Білл) Тейлор закінчив Військову академію США у Вест-Пойнті. Служив офіцером піхоти армії США в Німеччині і В'єтнамі.

У середині 1970-х вчився в Гарвардському університеті. Потім працював у Вашингтоні в штаті сенатора Білла Бредлі, пізніше - заступником радника з оборонних питань у місії США в НАТО у Брюсселі і в енергетичній сфері, у Національному оборонному університеті та у Міністерстві енергетики США.

У 1992 прийшов на роботу в держдепартамент США, у Вашингтоні – в ранзі посла в якості координатора урядової допомоги США країнам колишнього Радянського Союзу і Східної Європи (1992–2002). Після подій 11 вересня 2001 призначений координатором американської і міжнародної допомоги Афганістану (2002–2003).

Після операції США в Іраку став директором управління з реконструкції цієї держави (2004–2005). У 2005–2006 - представник уряду США в Міжнародному квартеті з питань розмежування в Єрусалимі. Займав в держдепартаменті посаду старшого консультанта при координаторі з питань реконструкції і стабілізації.

З 29 травня 2006 – Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні (вірчі грамоти вручені 21 червня 2006).

21 травня 2009 в Києві відбулася офіційна церемонія закладки фундаменту нової будівлі Посольства США в Україні. У заході взяв участь Вільям Тейлор. Ця церемонія стала останнім публічним заходом за участю Посла Тейлора перед його від'їздом до Вашингтона у зв'язку із закінченням трирічної каденції в Києві. 23 травня посол завершив свою дипломатичну місію в Україні.