На Луганщині поліція виявила розкрадання 700 тисяч гривень з бюджету

REMONT720 тисяч гривень бюджетних коштів були виділені на ремонт житлового будинку, а факт їх розкрадання виявили працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції України в Луганській області, повідомляє прес-служба відомства.

Відповідно до укладених договорів, товариство проводило ремонтні роботи житлового будинку в одному з селищ Луганщини. У переліку робіт були заміна покрівлі, віконних та дверних блоків. У грудні 2015 року посадові особи місцевої адміністрації підписали акт про виконання будівельних робіт. Відповідно до документу, вищезазначені роботи нібито виконувались одним із підприємств.

За надані послуги на рахунок товариства перерахували бюджетні кошти у сумі майже 720 тисяч гривень, однак фактично роботи із заміни покрівлі проводили самі мешканці будинку, а будівельні матеріали надійшли від іншої організації. Також встановлено, що заміна віконних та дверних балок взагалі не здійснювалась.

Крім того, за нібито проведення технічного нагляду за виконанням будівельних робіт у житловому будинку ще одне товариство отримало з бюджету майже 12 тисяч гривень.

За фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем відкрито кримінальне провадження. Відповідно до частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України, зловмисників чекає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, нещодавно в Луганській області посадових осіб спіймали на аналогічному злочині. Тоді одна із райдержадміністрацій уклала договір з товариством на проведення капітального ремонту шкільної котельні, а посадові особи відділу освіти підписали акт про виконання робіт. На підставі цього на рахунок товариства перерахували понад півмільйона гривень бюджетних коштів. Однак під час проведення перевірки працівники Управління встановили, що фактично роботи були виконані не в повному обсязі: три газові котли, які вказані в акті, товариством не встановлені.

За попередніми підрахунками, державі завдано збитків на суму понад 100 тисяч гривень.

Також викрито факт розкрадання бюджетних коштів посадовими особами одного з медичних закладів, які підписали з підприємствами угоди на проведення капітального ремонту приміщення амбулаторії сімейного лікаря. Відповідно до акту, на виконання вищезазначених послуг були перераховані кошти з місцевого бюджету.

Фактично послуги з проведення ремонтних робіт приміщення були виконані не в повному обсязі. В результаті злочинних дій посадових осіб державі завдано збитків на загальну суму 106,7 тисяч гривень.

За вказаними фактами відкриті кримінальні провадження, повідомляли правоохоронці.