На Київщині продавці волоських горіхів “кинули” бюджет на 26 мільйонів гривень

OREHДва товариства з обмеженою відповідальністю протягом двох років ухилилися від сплати податків на суму понад 26,5 мільйонів гривень "внаслідок неналежного відображення у бухгалтерському обліку закупівлі волоського горіху". За цим фактом Головним управлінням Державної фіскальної служби у Київський області вчинено кримінальне провадження, повідомляє ГУ ДФС Київщини.

Було встановлено, що волоські горіхи скуповувалися представниками двох товариств у населення за готівку, без сплати податку на доходи з фізичних осіб та військового збору. Накопичення, кінцева обробка та пакування горіха здійснювалися на виробничій базі у Рівненській області. Митне оформлення експорту горіху проводилося на Київській митниці ДФС.

За результатами недавніх обшуків виявлено та вилучено 100 тонн волоських горіхів, оцінених, за митними деклараціями, у 18 мільйонів гривень, інформує відомство.

Довідка "Ні корупції!"
ЗМІ неодноразово повідомляли про тіньовий "горіховий" бізнес в Україні, який приносить ділкам мільйони гривень прибутків щомісяця.

Зокрема, за інформацією Чернівецької митниці, нелегальний продаж волоських горіхів – в лідерах незаконних оборудок разом із контрабандою соняшникової олії та лісоматеріалів.

Наприклад, свого часу розкрита буковинськими податківцями "горіхова" корупційна схема має такий вигляд. На всіх базарах області скупники відкрито приймали у людей горіхи, даючи до ста гривень за кілограм. Податків ніхто сплачувати не збирався. Потім, знову ж таки нелегально, горіхи лущили, фасували і через підставних осіб відправляли за кордон (в Румунію чи Болгарію) з істотним заниженням вартості контракту. Звідти вони розходилися світом, а валютна виручка поверталася на фіктивну юридичну особу.

За інформацією податківців, в масштабах країни під час заготівлі волоських горіхів скарбниця щороку недоотримувала 100 мільйонів гривень податків лише з доходів фізичних осіб і ще 200 мільйонів – з податку на прибуток, інформує "Урядовий кур’єр".