ЄС втомився через корупцію в Україні та ГПУ – The Wall Street Journal

ESСкандали в українській верхівці та бездіяльність прокуратури у боротьбі із корупцією і притягненні до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування Україною деяких європейських чиновників. Про це американському виданню The Wall Street Journal анонімно розповіли західні високопосадовці.

У матеріал під назвою "Києву важко дається боротьба із загальною корупцією", який вийшов 1 січня 2016 року, звертається увага на те, що українська влада не доклала зусиль, щоб притягнути до відповідальності тих представників режиму Януковича, які після його втечі залишилися в країні, повідомляє "Голос Америки".

"Через те, що Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, посадовці ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні", - пише видання.

"Існує стурбованість, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму, на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу), отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього ніхто більше не підтримає санкції повторно. Чимало чиновників ЄС ситі по горло Україною", – наводить слова одного із своїх співрозмовників видання.

Автор матеріалу звертає увагу на низький рейтинг голови уряду України Арсенія Яценюка на тлі звинувачень його та його кола у корупції, а також на зростання незадоволення президентом України Петром Порошенком через небажання звільнити генерального прокурора Шокіна.

"Генеральний прокурор - це останній оплот тих, хто має шкурні інтереси", – на умовах анонімності розповів виданню один із західних високопосадовців.

Співрозмовник також розповів, що в адміністрації президента Порошенка болісно сприймають критику, навіть коли вона лунає з вуст представників США, які послідовно і рішуче підтримують Україну.

Зокрема, у відповідь на критику ГПУ з боку посла США в Україні Джеффрі Пайєтта у АП, буцімто відповіли: "Як він може таке казати? Ми не якась бананова республіка, де можна говорити, що захочеш", – наводить слова анонімного співрозмовника The Wall Street Journal.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, Джош Коген – колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку – USAID, який у час перебування на посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР – закликав президента України Петра Порошенка посилити боротьбу з корупцією або піти з посади.

У своєму блозі у Twitter автор навів сумну статистику української корупції, яка у різні часи оприлюднювалась ЗМІ та міжнародними організаціями. Зокрема, це 142 із 172 місць у світовому рейтингу Transparency International; зникнення з бюджету 12 мільярдів доларів на рік та інші вражаючі факти.

Найбільша корупція процвітає там, де перетинаються інтереси олігархів та урядовців. Невелика кількість олігархів контролює 70% економіки України і зуміла взяти під контроль та корумпувати українські політичні та судові інституції. У результаті створено “культуру безкарності”, де політики, судді, прокурори та олігархи змовились в рамках корумпованої системи, яка вигідна усім, окрім звичайних громадян“, – написав Коген у матеріалі під назвою “Корупція в Україні така, що посоромився би і нігерійський принц”.