НАБУ отримало доступ до Державного реєстру актів цивільного стану

МінюстМіністерство юстиції України надало Національному антикорупційному бюро України доступ до Державного реєстру актів цивільного стану. Використовуючи дані з реєстрів Мінюсту, детективи та аналітики НАБУ зможуть без будь-яких запитів перевіряти декларації чиновників на предмет виявлення фактів незаконного збагачення, - повідомив Директор НАБУ Артем Ситник.

«За допомогою даних Державного реєстру актів цивільного стану вони зможуть виявляти пов’язаних осіб – родичів. Адже часто чиновники оформлюють майно не на власне ім’я. а на близьких осіб», – підкреслив А.Ситник.

Він зазначив, що НАБУ – це єдиний правоохоронний орган, який має доступ до вказаного реєстру.

«Працівники Міністерства юстиції проведуть навчальний курс для спеціалістів Бюро щодо користування цим реєстром. Сьогодні проходить навчання перша група детективів і аналітиків. Після Нового Року цей курс зможуть пройти й інші детективи Бюро», – додав А.Ситник.

Директор Бюро також повідомив,  що наступного тижня буде отриманий доступ до реєстрів Державної фіскальної служби.

«Державний реєстр актів цивільного стану разом з реєстрами фіскальної служби стануть потужною інформаційною базою, яка дасть можливість проводити розслідування, не виходячи з кабінету. Це звільнить наших детективів від необхідності оформлювати запити та тижнями очікувати відповідь на них», – наголосив Артем Ситник.

Директор НАБУ сказав, що завдяки підтримці міжнародних партнерів, Антикорупційне бюро буде забезпечено аналітичними програмами, використовуючи які, спеціалісти НАБУ зможуть обробляти інформацію з реєстрів та формувати досьє на конкретного чиновника чи суддю, підслідних Бюро.

«Швидкість розслідувань зросте у рази», – переконаний А. Ситник.

Нагадуємо, 27 липня 2015 року між Національним антикорупційним бюро, Міністерством юстиції та Міністерством внутрішніх справ було підписано Меморандум про співпрацю та обмін інформацією, згідно з яким НАБУ отримало доступ до баз даних МВС та 23 реєстрів Мін'юсту.