Ліфтове господарство Києва: період напіврозпаду

1327028176_54694305_1265212059_27Київська міська державна адміністрація не виконала рішення Київської міської ради № 770/1634 від 23 липня 2015 року «Про ліфтове господарство м. Києва та про розробку Програми заміни або модернізації ліфтів у житловому фонді м. Києва на 2015—2020 рр. (Програма «Ліфт»)».

А саме – досі не провела термінову інвентаризацію ліфтового господарства у столиці та до 1 жовтня не розробила і не подала на затвердження КМР Програму заміни або модернізації ліфтів у житловому фонді м. Києва до 2020 р., як це було передбачено документом за підписом міського голови В.Кличка. Ліфти у столиці продовжують ремонтуватися за принципом латання дірок і за умови, якщо на це є кошти у міському бюджеті.

Отже, у липні цього року «у зв’язку з тим, що технічний стан ліфтового обладнання у житловому фонді м. Києва значно знизився, велика кількість ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації і підлягають заміні або модернізації, а подальша їх експлуатація є небезпечною», КМР ухвалила документ, яким вирішила провести термінову інвентаризацію ліфтів та розробити Програму заміни або модернізації ліфтів у житловому фонді м. Києва на 2016—2020 рр. (Програма «Ліфт»).

Департаменту економіки та інвестицій було доручено передбачити кошти для фінансування розробки Програми «Ліфт», а вже розроблену до 1 жовтня Програму (як це повинно було бути згідно з рішенням № 770/1634 від 23 липня 2015 року) включити у фінансування при підготовці проекту бюджету м. Києва на 2016 рік та Програми соціально-економічного розвитку, а також щорічно враховувати потребу у видатках на виконання програми.

Контролювати виконання цього рішення повинна була постійна комісія Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
Ухвалення Програми «Ліфт» у КМР називали необхідним і нагальним, оскільки досі фінансування потреб міста на ремонт та модернізацію не відповідало реальності. Варто зазначити, що ще під час ухвалення рішення депутат столичної міськради Володимир Бондаренко розкритикував  Програму та назвав її піар-технологією провладної фракції при тому, що кожен третій ліфт у столиці потребує заміни:

«Я утримався від голосування за такий документ, підкресливши, що ця Програма приймалася вже декілька разів. Ніхто не контролює хід її виконання. Елементарний аналіз показує, що програма, яка приймалася ще в 2009 році, повністю не виконана. Пізніше її переглядали. Я стверджую, що ці програми робляться під вибори, для того щоб красиво виглядати в очах киян. Це — піар-технологія, як і двісті з лишнім магазинів соціального хліба».

Втім, Програму «Ліфт», на якій столичні чиновники встигли попіаритись під час виборів, досі не ухвалено. Запитання від «Ні корупції!» про результати термінової інвентаризації ліфтового господарства та розробку Програми «Ліфт» столичні чиновники просто проігнорували. Натомість зазначили, що нині проводиться робота з узагальнення адрес, де необхідний ремонт, заміна чи модернізація ліфтів, і ці списки в майбутньому увійдуть вже в іншу програму - Комплексну програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури на 2016-2020 роки.

1
Найсвіжіші ж дані щодо інфентаризації ліфтового господарства, які «Ні корупції!» надали у Департамерті житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міськради (Київської міськдержадміністрації), датуються липнем. Так, станом на 1 липня 2015 року за даними Характеристики столичного житлового фонду, в Києві експлуатується 21866 ліфтів, із них відпрацювали термін:

- до 20 років 9438 одиниць;

- від 20 до 25 років 2456 одиниць;

- понад 25 років 9972! одиниць.

Ремонт, модернізація або заміна ліфтів проводиться щорічно, але по методу латання дірок - відповідно до виділених коштів за пропозиціями районних в місті Києві державних адміністрацій формуються поадресні переліки житлових будинків, в яких необхідно першочергово виконати роботи.

Цього року на ремонт ліфтів у столиці кошти виділялися тричі:

- Розпорядження виконавчого органу КМР (КМДА) від 9 квітня 2015 року №346 «Про затвердження адресних переліків для виконання капітального ремонту житлового фонду міста Києва у 2015 році» (із змінами від 21 вересня 2015 року №926), яким передбачено 3766, 53 тис грн для виконання капітального ремонту 20 та заміни 3 ліфтів. Замовником робіт КП «Київбудреконструкція» проведено конкурси на визначення підрядних організацій та укладено договори для проведення робіт. На сьогодні виконано ремонтні роботи на 10 ліфтах та розпочато заміну на 3 об’єктах;

- Розпорядження виконавчого органу КМР (КМДА) від 22 червня 2015 року №605 (із змінами від 23.09.2015 року №947) «Про затвердження адресного переліку об’єктів для виконання робіт із заміни (реконструкції) та модернізації ліфтів у житлових будинках м.Києва у 2015 році», яким передбачено кошти в сумі 69,47 млн грн для заміни 88 ліфтів і модернізації 11. Станом на 4 листопада 2015 року замовником робіт КП «Київбудреконструкція» проведено конкурси на визначення підрядних організацій для проведення робіт по заміні або модернізації ліфтів та укладено договори на 77 ліфтів, а також отримано 38 висновків експертизи від ДП «Укрдержбудекспертиза». Роботи розпочато на 24 об’єктах;

- Розпорядження виконавчого органу КМР (КМДА) від 1 жовтня 2015 року №974 «Про заміну (реконструкцію) та модернізацію ліфтів у житлових будинках м.Києва у 2015 році», яким передбачено 8,3 млн грн для заміни 10 ліфтів і моденізації 1 ліфта. Замовник робіт, Департамент житлово-кормунальної інфраструктури провів конкури і визначив підрядника проведення робіт. Самі роботи станом на сьогодні ще не розпочаті.

У жовтні, коли вже мала бути принаймні підготовлена столична Програма «Ліфт», у Деснянському районі Києва обірвався трос ліфта в під'їзді житлового будинку. У кабінці ліфта були 30-річний чоловік і 66-річна жінка. Під час падіння спрацював механізм захисту, тому ніхто не постраждав. Тоді директор департаменту ЖКГ КМДА Дмитро Новицький сказав, що цей «цей випадок - це відображення стану, в якому знаходиться все ліфтове господарство Києва».

Питання тоді в тому, чому чиновники, коли трапляються подібні речі, бідкаються і розводять руками. І коли треба писати Програму і вимагати на неї фінансування, теж розводять руками…

Тим часом, у якому стані перебувають решта столичних ліфтів, можна побачити на прикладі публікацій самих киян на сайті «ЖКХ контроль»:

2

34

5
Валентина Новицька, «Ні корупції!»