У НАБУ пояснили, чому результати роботи з’являться лише через півроку

Й.Зісельс. Фото argument.ua

Й.Зісельс. Фото argument.ua

У суспільстві існують дуже великі очікування від роботи Антикорупційного бюро, але перші результати будуть не раніше ніж за півроку. Про це сказав під час круглого столу радник директора Національного антикорупційного бюро Йосип Зісельс, на якого посилається "Укрінформ".

"Я бачу початок якихось результатів не раніше ніж через півроку. Тільки з 1 грудня розпочалася реальна передача справ із Генеральної прокуратури, і правознавці знають, що у нас створився певний вакуум: прокуратура вже не могла розслідувати ці справи, а бюро ще не могло розпочинати ці справи", - сказав Зісельс.

За його словами, зараз у єдиному реєстрі зареєстровано лише 5 справ, а загалом, за різними оцінками, їх налічується 4 тисячі томів. Проблеми і труднощі, на думку Зісельса, зумовлені не тільки недосконалістю законодавства загалом, а є скоріше наслідком тотальної неповаги до закону, яка формувалася в суспільстві протягом століть і лежить у ментальній площині.

"Ми не можемо так швидко долати проблеми, які століттями накопичувалися в нашій ментальності. І про це також треба говорити правду", - сказав Зісельс.

Він зазначив, що незважаючи на результати роботи Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури, громадянське суспільство, парламент, інші інституції також несуть відповідальність за корупцію в державі.

Довідка "Ні корупції!"
Як ми повідомляли, днями прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко пообіцяв, що найближчим часом Національне антикорупційне бюро продемонструє свою роботу реальними затриманнями чиновників, викритих у корупційних діях.

"Я вам зараз дам таку інсайдерську інформацію. Десь через тиждень, можливо, менше або трошки більше, в залежності від того, як нам буде допомагати оперативна слідча удача, ви вже побачите реальні затримання новими детективами НАБУ та антикорупційної прокуратури", – запевняв Куценко.