Закон про НАБУ на два роки заблокує розслідування щодо Євромайдану

Беркут 1Закон про Національне антикорупційне бюро на два роки фактично блокує розслідування проти високопосадовців, причетних до злочинів проти Євромайдану.

Про це в ефірі "Громадського ТБ" розповів начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Водночас він наголосив, що проблема закладена не в самій установі, а у законі, який регулює її діяльність.

"Маємо жахливу ситуацію, коли розслідування по усіх високопосадовцях, як колишніх, так і нинішніх, тобто? по усіх провадженнях, які перебували у Генпрокуратурі, зупинені легким порухом руки законодавців, які написали, що фактично з 20-го листопада провадження цих справ припиняються. І справи мають передаватися до Національного антикорупційного бюро", - розповів він.

"Ухваливши такі зміни, створили ситуацію, коли НАБУ ще не може їх прийняти, а ми вже не можемо їх розслідувати, тому що слідство зупинене", - додав Горбатюк.

Він зазначив, що підстава для закриття справ відсутня, "але це є великий удар по самому розслідуванню".

"Тобто, припиняється процес зібрання доказів, припиняється процес різних процесуальних заходів, тих самих запобіжних заходів стосовно підозрюваних, які є тут, на території України", - розповів Горбатюк, уточнивши, що слідчі позбавлені можливості проводити слідчі дії.

"І загалом виписування в такий спосіб законодавчих норм передбачає фактичну передачу тільки з головного слідчого управління більше 400 проваджень, які складають більше 10 тисяч томів. При такому штаті НАБУ фактично його робота теж на якийсь період буде заблокована. Тому що поки слідчі вивчать, поки розберуться з такою кількістю цих проваджень і розпочнуть – це теж пройде тривалий час", – заявив він.

Горбатюк також наголосив, що, можливо, у парламенті навмисно ухвалюють такі норми.

"Виходить, що фактично два роки ці справи ніхто розслідувати не буде. Тоді стоїть питання: чи не захисники колишніх високопосадовців сидять у Верховній Раді, які ухвалюють такі законодавчі акти, які, скажемо, в правовий спосіб вирішити питання про закриття цих справ не можуть, тому що є підстави підозрювати, звинувачувати цих людей, а знаходять отакі способи, які дозволяють обрубати можливості подальшого розслідування", – зазначив начальник управління спеціальних розслідувань.

Раніше в антикорупційному бюро заявляли, що розслідування справ проти чиновників у справі Євромайдану триватиме два роки.

Українська правда