Що собою являє VIP-автопарк Печерського суду

Фото:rtr.ua

Фото:rtr.ua

У розпорядженні трьох десятків суддів Печерського суду Києва перебуває  автопарк з півсотні автомобілів.

Як пише «Перша інстанція», вартість деяких з цих машин перевищує мільйон гривень.

Видання ознайомилося з документами, склавши список членів Печерського суду і автомобілів, що належать їм та їх сім'ям.

Саме тут, у Печерському суді столиці, приймаються, без перебільшення, найбільш важливі і резонансні рішення країни - вироки відомим політикам, видаються санкції на обшуки та взяття під варту VIP-корупціонерів, накладення арешту на майно топ-чиновників або навпаки - їх звільнення і визволення від санкцій.

Пояснення такої «спеціалізації» просте - ключові органи влади, включаючи Генеральну прокуратуру, розташовані в Печерському районі Києва, що означає їх підсудність однойменному місцевому суду.

Набагато складніше пояснити інше - як функціонерам Печерського суду вдається обслуговувати, утримувати, а головне - купувати автомобілі, які гармонійніше будуть виглядати в  Монако, ніж під стінами української держустанови.

Отже, бути «печерським суддею» або членом його сім'ї означає їздити на Lexus RX-350, BMW X5, Toyota Prado - і це далеко не повний список VIP-транспорту із суддівського гаража.

Приміром, згідно з даними з декларацій, сім'я судді Катерини Середи володіє автомобілем Audi Q5 з об'ємом двигуна 3 тис. Куб. см. На сайтах автопродажів ціна цієї машини помітно перевищує мільйон гривень.

Чотирирічний Lexus RX-350 з об'ємом двигуна 3,5 тис. Куб. см., який перебуває «в користуванні» судді Віти Бортницької, дешевше мільйона купити нелегко.

П'ятирічний Toyota Prado з об'ємом двигуна 3 тис. Куб см., як у сім'ї судді Андрія Мельника, не особливо дешевший і може коштувати на вторинному ринку близько мільйона гривень.

Не дуже поступається в ціні і машина сім'ї Крістіни Тарасюк, ще одного «печерського» судді. Її дворічну Toyota RAV-4 з об'ємом двигуна 2,2 тис. Куб. см. на автосайтах можна виставляти на продаж за 700 тис. гривень.

VIP-автопарк поповнила і суддя Олеся Батрин, яка з минулого року водить машину Mazda 6, 2013 року випуску, куплену за 350 тис. гривень (зараз вартість цієї машини перевищує півмільйона гривень).