Суд не суворо покарав екологів, які отримували відкати з вантажних кораблів

portРадіологічний та екологічний контроль вантажів у Білгород-Дністровському торговому порту Іллічівського сектора проходив під егідою хабарництва і поділу виручки між фахівцями.

Тим не менш, як пише «Перша інстанція», суддя Київського райсуду Одеси Юлія Федулєєва вирішила суворо не карати групу екологів порту, залишивши корупціонерів на волі.

Головний спеціаліст разом з начальником відділу екоконтролю порту змушували свого підлеглого давати їм хабарі, погрожуючи звільненням.

За даними слідства чиновник платив начальству щомісяця, щоб зберегти роботу. Неправомірну виручку вимагачі ділили між собою так: 70% отримував старший за посадою, 30% - його напарник. Гроші для відкупу чиновник, якого шантажували робочим місцем, повинен був брати з власників перевіряються екологами вантажних кораблів. З кожного судна екологи-рекетіри стягували по 200 доларів.

Портові екологи лякали колегу звільненням неодноразово і в результаті були спіймані міліцією на місці злочину на отриманні від нього великої суми - 2,25 тис доларів (за курсом Національного банку - 29,1 тис. Гривень).

Суд призначив обвинуваченим по п'ять років тюремного терміну і заборонив обіймати керівні посади на два роки. Однак, основне покарання тут же замінили випробувальним терміном на два роки.