Місто, що не поспішає заступатись за свою історію

1-фото-ВаріантиЛьвів не поспішає заступитись за шпиталь Шептицького. Зруйнована майже два роки тому частина шпиталю, що  по вулиці Озаркевича, 4а, досі не відновлена. Справа, в якій вочевидь, здається, не зацікавлені ні відповідач – ТОВ «Розвиток нерухомості», ні третя сторона – Львівська міськрада, досі перебуває у судах.

Та найголовніше, що з’ясував «Ні корупції!», попри гучний скандал, пов’язаний із цією справою, та обіцянки мера Львова Андрія Садового вирішити ситуацію якнайкраще для громади, за 1,5 роки від часу ухвалення відповідного рішення львівська влада так і не спромоглася повернути земельну ділянку по вул.Озаркевича, 4,  а також майно, що там розміщується, у власність міста. Ділянку й досі орендує скандальний забудовник, що зруйнував історичну будівлю .

Нині на запит «Ні корупції!» начальник юридичного управління Львівської міської ради Г.Пайонкевич повідомила, що триває «процедура укладення договору пожертви між ТОВ «Розвиток нерухомості» та управлінням охорони навколишнього середовища Львівської міської ради. Хоча раніше начальник цього управління Л.Онищенко-Швець запевняла «Ні корупції!», що «договір пожертви нерухомого майна на вул. Озаркевича, 4, яке належить на праві власності ТзОВ «Розвиток нерухомості», буде укладений між Львівською міською радою та товариством протягом січня 2015 року».

Як бачимо, справа так і не зрушила з місця. Ділянку зі зруйнованою частиною шпиталю так і не повернуто у власність міста, як те передбачала  здійснити ухвала Львівської міськради № 3314 від  15 травня 2014 року «Про відчуження у ТОВ «Розвиток нерухомості» для суспільних потреб об’єктів нерухомого майна».

Так само у власності орендаря досі перебувають будівлі, розташовані на цій ділянці: стерилізаційна, загальною площею 143,5 кв. м., гараж, загальною площею 45,6 кв. м., котельня, загальною площею 152,7 кв. м., другий гараж, загальною площею 61,5 кв. м., третій гараж, загальною площею 61,2 кв. м., службове приміщення водіїв, загальною площею 29,5 кв. м., склад, загальною площею 35,2 кв. м., овочесховище, загальною площею 23,8 кв. м.

Натомість, свою частину угоди місто виконало оперативно, ще торік влітку. Скандальний забудовник вже встиг отримати від міста аж дві земельні ділянки, про що вже також повідомляв «Ні корупції!». Перша ділянка площею 0,1775 га (кадастровий номер 4610137500:07:001:0214) на вул. Струмок – вул. Т. Масарика, 7. Друга ділянка площею 0,2700 га (кадастровий номер 4610137500:07:001:0215) на просп. В. Чорновола, 69.

Обидва земельні наділи передані забудовнику від міста на умовах оренди терміном на 10 років для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку за рахунок земель житлової та громадської забудови за функцією використання – землі житлової забудови.

Справа стосовно відповідальності ТОВ «Розвиток нерухомості» за руйнування, яке головний юрист Львівської міськради Г.Пайонкевич чомусь називає «пошкодженням», частини шпиталю, нині перебуває у провадженні апеляційного суду Львівської області. Але не місто позивається до ТОВ «Розвиток нерухомості» за руйнування історичної будівлі, а очільник Львівської обласної історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал»   В.Д. Леонтьєв. Саме він вимагає від ТОВ відновити попередній стан зруйнованої будівлі, а Львівська міськрада виступає лише третьою стороною у справі.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», майже два роки тому, зранку 10 січня 2014 року, ТОВ «Розвиток нерухомості», якому Львівська міськрада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Є. Озаркевича, 4а, загнало туди техніку і вщент зруйнувало найстарішу частину будівлі шпиталю Шептицького (власне, ту будівлю, як кажуть історики, з якої й починалась лічниця, і яка є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення – авт).

Це сталося на початку 2014-го року – року, який в Українській Греко-Католицькій Церкві було присвячено Митрополитові Андреєві Шептицькому.

І вирішення справи про відновлення історичної будівлі, частини шпиталю Шептицького, ще у 2014 році було б чи не найкращим підтвердженням доброї пам’яті нащадків про цю велику людину.

Майже два роки з моменту руйнування історичної будівлі шпиталю Шептицького…

Півтора роки з моменту, здавалося, знаходження консенсусу із забудовником-руйнувачем, про повернення ділянки і майна у власність міста…

В принципі, це той час, на основі якого можна робити висновки про ефективність роботи місцевої влади.

Валентина Новицька,  «Ні корупції!»