Віце-губернатор незаконно віддала під забудову землю біля одеського «7-го кілометра»

Наталія Чегодар

Наталія Чегодар

Колишній заступник губернатора Одеської області Наталія Чегодар, яка тривалий час була радником Ігоря Палиці, виявилася причетна до афери з будівництва житлового масиву «Сьоме небо».

Про це повідомляє 368.media

У квітні 2015 року оперативники почали досудове розслідування за фактом нанесення збитків державі з боку колишньої глави Овідіопольської райадміністрації Наталі Чегодар і ТОВ «Сучасні перспективи».

У 2008 році голова Овідіопольської РДА своїм розпорядженням надала п'ятьом приватним особам земельні ділянки на території сільради Авангарду для ведення «особистого селянського господарства».

Дані люди отримали величезну територію в 9,08 гектара в безпосередній близькості біля промтоварного ринку «7-й кілометр». Після того, як були оформлені відповідні держакти, на землі почалося будівництво багатоповерхових будинків.

Через деякий час, за фактом незакінченого будівництва, Чегодар двома своїми розпорядженнями (листопад 2009 і січень 2010) дозволила власникам змінити цільове призначення земель. У підсумку, були оформлені нові держакти. Після цього «п'ятірка» укладає договори оренди з ТОВ «Сучасні перспективи» для зведення житлового масиву «Сьоме небо».

«Чегодар не мала права втручатися в роботу сільради Авангарду. Крім того, її рішення суперечать рішенню сільради від 21 липня 2009 №3928-IV, яке затвердило Генплан територій», - пояснило джерело.

Через незаконне вилучення земель з сільськогосподарського користування, а також початку будівельних робіт, державний бюджет зазнав збитків на 1,05 млн грн. Крім того, забудовник не перераховував гроші в бюджет Авангарду, тому не уклав договір з розвитку інфраструктури. Даний документ підписали тільки в липні 2014 роки.

Всього будівельники зобов'язалися передати сільраді 662 тис грн. Досить невелика сума, порівняно з кількість багатоповерхових будинків.

За даними ЗМІ, Чегодар має в будівництві і власну долю. Відзначимо, що з забудовником останні два роки конфліктувало обласне управління СБУ. ТОВ «Сучасні перспективи» за договором про пайову участь (за участі ТОВ «Полімер-Граніт») зобов'язалося передати спецслужбі 18 квартир для поліпшення житлових умов співробітників та їх сімей. Однак цього зроблено не було. У березні цього року Господарський суд Одеської області зобов'язав забудовника виконати свої зобов'язання.

Це вже не перша земельна афера, до якої причетна Чегодар. ЗМІ стверджують, що вона виділила ТОВ «ЮЛВ-ПРОЕКТ» 44 гектара землі для спорудження житлово-рекреаційного комплексу. За це їй нібито запропонували 10 млн. доларів. Однак незабаром вона скасувала своє розпорядження, щоб не провокувати конфлікт. Крім того, в 2006 році Чегодар нібито для проведення протизсувних і берегоукріплювальних робіт анулювала держакт для дитячого республіканського санаторію «Люстдорф». Площа оздоровчого закладу зменшилася з 10,2 до 7,69 гектара. Решту землі передали 25 громадянам, які її перепродали.