Екс-прокурора та екс-главу МВС Полтавської області підозрюють у незаконній “прослушці”

Фото красноград.net

Фото красноград.net

Екс-прокурор і колишній глава міліції Полтавської області прослуховували топ-керівників місцевого СБУ під виглядом розслідування крадіжок газоконденсату. Кримінальне впровадження із цього приводу відкрито Генеральною прокуратурою.

Згідно з ухвалою Печерського суду Києва від 17 листопада 2015 року, розміщеною в Єдиному реєстрі судових рішень, Генпрокуратура розслідує кримінальну справу проти колишніх прокурора Полтавської області, начальника УМВС у Полтавській області, його заступника, а також старшого слідчого з особливо важливих справ місцевої міліції.

Як з'ясувалося, 18 лютого 2015 року, за вказівкою начальника УМВС області, почалося розслідування у зв'язку з розкраданнями вуглеводневої сировини на об'єктах нафтогазовидобувних підприємств Полтавської області.

На той момент, нібито, "на території Полтавської області діяла злочинна група, яка займалася розкраданням газоконденсату з установок комплексної підготовки газу" (комплекс технологічного обладнання та допоміжних систем, що забезпечують збір та обробку природного газу і газового конденсату).

Для пошуку причетних до злочину осіб було отримано близько 30 санкцій суду на негласні слідчі (розшукові) дії – зняття інформації з мереж мобільних операторів, послугами яких, нібито, користувалися фігуранти справи, пише "Первая инстанция".

У той же час, згідно з інформацією Служби безпеки, начальник УМВС України в Полтавській області, його заступник і слідчий вступили в змову з прокурором Полтавської області та заступником начальника відділу процесуального керівництва. З 15 травня 2015 року в рамках судових дозволів вони вели прослуховування мобільних телефонів начальника першого сектору відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Полтавській області та т.в.о. начальника другого сектора цього відділу. У той же час, як можна зрозуміти з матеріалів кримінальної справи, в клопотанні про зняття інформації з телекомунікаційних мереж мобільних операторів власниками цих мобільних телефонів були вказані не есбеушники, а зовсім інші особи.

На момент скоєння злочину посаду прокурора Полтавської області обіймав Ян Стрелюк, а начальника міліції – Олег Бех.

У серпні цього року Ян Стрелюк проміняв свій кабінет у Полтаві на крісло в.о. прокурора Солом'янського району Києва, нагадує видання.

Довідка "Ні корупції!"
Як повідомляли ЗМІ, "виконуючий обов'язки прокурора Солом'янського району Києва Ян Стрелюк, корупційними зв'язками з яким пишався заарештований нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, звільнений із займаної посади".

"Після низки гучних скандалів, пов'язаних із спробами різних високопосадовців-силовиків контролювати нелегальні види бізнесу на Полтавщині, і порушення проти нього двох кримінальних справ, Стрелюк по-тихому був звільнений з посади прокурора Полтавської області і переведений до столиці. Проте вже в Києві його "наздогнала" історія з Ігорем Мосійчуком, який на відео, представленому в парламенті генпрокурором Віктором Шокіним, стверджував, що "прикриє" підприємця, тільки от з прокуратурою не зможе домовитися. За словами нардепа, він би зміг прикрити замовника, якщо б "Ян залишився": "Прикрию і з міліцією, і з СБУ... з прокуратурою не прикрию поки що. Залишився б Ян, то і з прокуратурою прикрив би", – пише "Прокурорская правда".

Раніше "Ні корупції!" також повідомляв, що Генеральна прокуратура України на своєму офіційному веб-сайті опублікувала список осіб, допущених до участі у відкритому конкурсі з відбору кандидатів на  адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі. Серед претендентів був вказаний і екс-прокурор Полтавської області Ян Стрелюк.