Призначення Антикорупційного прокурора може пройти з порушеннями – член парламентської комісії Шабунін

Фото Insider

Фото Insider

Про те, що комісія із проведення конкурсу на посади в Антикорупційну прокуратуру може розглянути це питання 26 листопада 2015 року, тобто, з порушеннями процедури, на своїй сторінці у Фейсбук повідомив член комісії Верховної Ради України Віталій Шабунін.

За його словами, це може суперечити домовленостям, які були укладені раніше і полягали в тому, що голосування мало б відбутися пізніше.

Як вважає Шабунін, причина подібного поспіху в тому, що деякі зацікавлені особи хочуть забезпечити фору можливим кандидатурам від Генпрокуратури – Наталії Бабенко або Роману Говді.

Довідка "Ні корупції!"
Раніше президент України Петро Порошенко повідомляв, що "Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне агентство з питань запобігання корупції мають запрацювати найближчим часом".

"Це означає, що на 1 грудня всі без виключення антикорупційні справи, які знаходяться у провадженні Генпрокуратури, передаються прозоро створеній структурі, яка буде мати можливість забезпечити неупереджене слідство, а спеціальний антикорупційний прокурор зможе забезпечити нагляд за розслідуванням цих справ", - сказав він, додавши, що очікує неухильного дотримання графіку проведення конкурсу.

Оголошення про проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатів на адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі було розміщене 7 жовтня 2015 року на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України. Зокрема, повідомлялося, що "відповідно до частини 2 статті 81 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, оголошується початок проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Відбір кандидатів проводиться на зайняття посад заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; першого заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; начальника управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді; начальників відділів в складі управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді" тощо.