МВС розслідує розтрату 70 мільйонів «Укрексімбанку»

Фото: ДТ

Фото: ДТ

МВС розслідує розтрату 70 млн грн. «Укрексімбанку» видав кредит на сотні мільйонів гривень під заставу рибної продукції. Компанія-позичальник кредит не повернула, а товар, який виступав забезпеченням, розпродала. Пише «Перша інстанція».

Головне слідче управління МВС веде розслідування за фактом заволодіння багатомільйонним кредитом «Державного експортно-імпортного банку України» (ч. 5 ст. 191 КК України).

Як випливає з судового документа, починаючи з 2010 року між «Укрексімбанк» видав компанії «Міжнародна група морепродуктів» кілька багатомільйонних кредитів. Станом на 30 вересня 2015 заборгованість позичальника - «Міжнародної групи морепродуктів» - склала 737 300 000 гривень (сума вказана в гривневому еквіваленті за курсом на момент відкриття кримінального провадження в жовтні 2015 року).

При укладанні угоди, в забезпечення своїх зобов'язань позичальник передав банку у вигляді застави товари в обороті балансовою вартістю 214 700 000 гривень.

Але після недавньої перевірки виявилося, що товари реалізовані без подальшого поповнення. Станом на 22 вересня балансова вартість рибної продукції в обороті компанії ледь перевищувала чверть мільйона гривень.

Крім того, засновниками «Міжнародної групи морепродуктів» ініційована процедура ліквідації товариства.

Відповідно до даних державного реєстру юридичних осіб, бенефіціаром компанії «Міжнародна група морепродуктів» є Юрій Осьмак. Раніше він також очолював «Українську асоціацію рибопромисловців».

Це «вказує на те, що дії позичальника задля заволодіння грошових коштів державного банку в особливо великих розмірах», - сказано в попередніх висновках слідчих.

Для перевірки викладених обставин представники МВС попросили про доступ до кредитних договорів. Суд задовольнив клопотання.