Керівник райпрокуратури за хабар у 50 тисяч пообіцяв не карати винного у незаконній вирубці лісу

Фото jurliga.ligazakon

Фото jurliga.ligazakon

25 листопада 2015 року співробітники Генеральної інспекції затримали керівника районної прокуратури Дніпропетровської області за підозрою в отриманні хабара.

Про це на засіданні конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора заявив заступник очільника ГПУ Віталій Касько.

"Генеральна інспекція продовжує роботу. Вчора ми затримали керівника районної прокуратури в Дніпропетровській області на отриманні хабара", - зазначив Касько. За його словами, на даний момент підозрюваному у хабарництві визначається запобіжний захід.

Офіційної інформації з приводу резонансного затримання, подробиць інциденту, а також даних про ім’я та посаду підозрюваного як на сайті ГПУ, так і на сайті Дніпропетровської обласної прокуратури на даний момент немає.

У той же час на сайті СБУ  з'явилося повідомлення: співробітники відомства спільно з представниками ГПУ затримали на хабарі прокурора одного з районів Дніпропетровської області.

"Молодший радник юстиції вимагав 50 тисяч гривень від жителя Дніпропетровщини за непритягнення його до кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу", – зазначено в повідомленні.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди).

Довідка "Ні корупції!"
У березні 2015 року керівництво Генеральної прокуратури України презентувало стратегію реформування органів прокуратури. Зокрема, було анонсовано створення двох ключових самостійних структурних підрозділів, на які покладено відповідальність за реформування та очищення системи: Генеральну інспекцію (управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки) та Департамент реформ.

Як повідомив на брифінгу 27 травня 2015 року заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе, ці структурні підрозділи розпочали свою роботу. За його поясненням, управління з розслідувань у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України створено з метою "забезпечення механізму внутрішнього контролю та очищення прокуратури. Працівники цього підрозділу відповідатимуть за виявлення, розкриття та розслідування корупційних та найбільш резонансних умисних службових злочинів, що вчиняються прокурорсько-слідчими працівниками усіх рівнів, без будь-яких виключень".

Цей орган досудового розслідування оголошувався незалежним від інших структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, регіональних і місцевих прокуратур та підпорядковувався безпосередньо заступнику генерального прокурора України для "впровадження європейських стандартів у щоденну роботу прокурорів".

"На сьогодні ми презентуємо широкому загалу оновлену команду професіоналів зі щирим бажанням працювати на результат та нульовою толерантністю до корупції в системі прокуратури", – заявляв Давід Сакварелідзе.