У Черкасах у ніч виборів розчистили ділянку під забудову посеред парку

Вирубка Ч 1

У ніч, коли увага черкасців була прикута до перипетій на виборчих дільницях, невідомі розчистили галявину. Посадка «Лісова просіка» у лісопарковій частині Черкас відома місцевим жителям віковими насадженнями. Дубам та соснам тут до сотні літ. На ранок після виборів від дерев не залишилося і сліду. Їх викорчували, ділянку розрівняли.
За кілька днів за цим фактом слідчий відділ Головного управління Національної поліції України в Черкаській області вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 Кримінального кодексу України. Йдеться про незаконну вирубку лісу. 

Людмила Ткаченко

Людмила Ткаченко

Людмила Ткаченко, голова Громадської ради при Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, каже, що майже кожного разу, коли відбуваються вибори, хтось завжди знайде можливість чинити якісь незаконні дії.

"Цього разу вибори не минули безхмарно. Ми маємо плоди того, що тут відбулося. На сьогодні, земельна ділянка, яка тут знаходиться, у лісопарковій зоні, фактично залишена без зелених насаджень. Варварським шляхом було знищено близько 30 дерев, серед яких дуби і сосни».

Активісти кажуть, що невдовзі тут з’являться котеджі. Усе готове для початку будівельних робіт.

Вирубка Ч 2
Місцевих жителів така новина шокувала.

Федір Варченко, черкасець: « Це ліс, це парк, це має бути захищено державою. І будувати у такому місці неправильно».

Як вдалося з’ясувати, у ділянок, де винищили дерева, є власники. І це вони на свій розсуд розчистили «Лісову просіку». Активістка Людмила Ткаченко стверджує: цю землю передали власникам уже давно, до 2006 року, тобто до того, як очільником міста став Сергій Одарич.

Його попередник, нині скандальний екс-депутат Володимир Олійник, свого часу віддав у приватне володіння 450 земельних ділянок. Проте, зроблено це було зі значними порушеннями.

«Люди мають державні акти на землю, але вони були видані з порушеннями. У виданих державних актах нема підписів екологічного державного відомства. Обласні екологи це не погоджували. До всього – вирубка здійснена незаконно, оскільки нема погодженого акту на вирубку цієї земельної ділянки», - наголошує пані Ткаченко.

Як уточнюють у прокуратурі міста, яка курує це розслідування, лісові насадження були знесені на території земельних ділянок, що належать фізичній особі, яка набула їх у власність декілька років тому на підставі договорів купівлі-продажу.

Олександр Кожушко

Олександр Кожушко

Олександр Кожушко, прокурор м.Черкаси каже, що наразі вживаються оперативні заходи, спрямовані на встановлення місцезнаходження та допиту в якості свідків первинних власників зазначених земельних ділянок.

"Вживаються заходи щодо перевірки факту відшкодування відновлювальної вартості зелених насаджень всіма їх власниками, в тому числі і на момент первісного відведення цих земельних ділянок, а також законності дій відповідальних службових осіб, якими надавались погодження щодо можливості відведення земельних ділянок при передачі землі під житлове будівництво в оренду та у власність особам. На даний час розслідування триває, по його завершенню прокуратурою буде прийнято остаточне рішення в межах чинного законодавства».

У прокуратурі кажуть, що вирубку дерев та забудову «Лісової просіки» зупинять. Втім, власники земельних ділянок ніби не чують правоохоронців і нишком продовжують свою справу.