Transparency International закликає підтримати суддю-викривача корупції з Черкас

Суддя БондаренкоТІ Україна закликає Генпрокуратуру, Раду суддів України та Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) прискорити розслідування за фактом правопорушень, які сталися в Апеляційному суді Черкаської області.

Про це повідомляє на своєму офіційному сайті Міжнародна громадська організація Transparency International (ТІ) Україна.

“Вже півтора року суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко, який виступив проти системи і не погодився виносити неправомірне рішення, шукає справедливості та захисту. Утім, його боротьба за правду нагадує битву з вітряками” - пише Transparency International.

Нагадаємо, що суддя Сергій Бондаренко звернувся зі скаргами до органів суддівського самоврядування, із заявами про злочини до органів прокуратури, надав прямі докази тиску з боку голови Апеляційного суду Черкаської області та докази оборудок із приміщеннями суду. Але жодних рішень з боку уповноважених державних органів так і не було прийнято.

“Усі клопотання судді-викривача відхиляються слідством, яке проводить Генеральна прокуратура України в рамках провадження № 42014250000000252 і прокуратура Черкаської області (провадження № 12014250050002215)”,- кажуть у Transparency International.

ТІ Україна також повідомляє, що на суддю здійснюється тиск з боку керівництва суду. Йому відмовляють у призначенні помічника і секретаря судового засідання. За ним постійно стежать, погрожують. 11 вересня цього року невідомі підпалили йому автомобіль, а докази підпалу були вилучені із протоколу.

“При цьому суддівський корпус Черкащини і органи суддівського самоврядування України роблять вигляд, наче нічого кримінального не відбулося. А керівники Апеляційного суду Черкаської області, що підозрюються в участі в оборудках та тиску на суддів, вкотре переобрані на свої посади” - йдеться у прес-релізі.

Зокрема, це стосується Володимира Бабенка - голови Апеляційного суду Черкащини, який намагався примусити свого підлеглого винести неправомірне рішення, щодо компанії “Азот” на користь комерційної структури, яку пов’язують із Дмитром Фірташем. Також голова суду покриває оборудку із переданням 3 600 кв. м. будівлі суду приватній фірмі.

“З липня 2015 року триває “перевірка скарги на прийнятність до розгляду”. Протягом чотирьох місяців судді-члени ВККС “не можуть зрозуміти”, чи розглядати повідомлення про порушення закону з боку свого колеги”, - повідомляє Transparency International.

ТІ Україна закликає Генпрокуратуру прискорити розслідування правопорушень, які сталися в Апеляційному суді Черкаської області, надати правову оцінку діям голови суду та публічно проінформувати суспільство про хід слідства. Міжнародна громадська організація вимагає від органів суддівського самоврядування не покривати високопосадовця, забезпечити прозорість та неупередженість розслідування діянь свого колеги й допомогти судді-викривачу розірвати кругову поруку в корупційних суддівських колах.