Обшук у квартирі заступника голови ДСНС: чиновник проходить у справі з “відмивання” 55 мільйонів

Олег Авер'янов. Фото hvilya.com

Олег Авер'янов. Фото hvilya.com

Увечері 23 листопада 2015 року слідчі Генеральної прокуратури провели обшук у квартирі заступника голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Олега Авер'янова.

Як повідомляє УНН, обшук був проведений згідно з рішенням Печерського районного суду Києва, у чиновника вилучили ноутбук, а також шукали знімні носії.

Журналісти відзначають, що самого заступника голови ДСНС в момент обшуку не було вдома. У зв'язку з цим слідчим прокуратури так і не вдалося вручити Авер'янову повідомлення про підозру "у перевищенні службових повноважень". При цьому в ГПУ заперечують політичний підтекст дій щодо чиновника, який є членом Радикальної партії Олега Ляшка і на недавніх виборах до Чернігівської обласної ради очолював список "радикалів".

Як заявив у коментарі виданню "Інтерфакс-Україна" прокурор ГПУ Владислав Куценко, обшуки у заступника голови ДСНС не пов'язані з політикою і минулими місцевими виборами.

"Ніякого політичного контексту немає. Багато пройшло інформації в інтернет, мовляв, це пов'язано з його участю… у виборах на посаду голови обласної ради. Кримінальне провадження, за яким проводилися обшуки, було розпочато в червні 2015 року", - сказав він.

За його словами, влітку в Генпрокуратуру надійшла інформація від СБУ про те, що при документальній перевірці було встановлено: посадові особи ДСНС за попередньою змовою з групою осіб здійснили спробу заволодіти державними коштами в особливо великих розмірах у ході тендеру на закупівлю пожежних автомобілів. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

"В рамках слідчих заходів проводяться обшуки не тільки у Авер'янова, але і в інших працівників служби, обшукуються службові приміщення, особисте житло", - підкреслив Куценко.

Представник ГПУ повідомив, що загальна сума даного тендеру склала 92,5 мільйони гривень. В рамках кримінального провадження слідчим СБУ вже вдалося зупинити переказ 55 мільйонів гривень державних коштів на рахунки приватних компаній.

Куценко вказав, що на сьогоднішній день Авер'янов, який у ДСНС відповідає за тендери, не є підозрюваним. "На ньому слідство не акцентує увагу, там кілька осіб, яких ми обшукуємо і перевіряємо. Авер'янов перебуває в статусі свідка. За нашою інформацією, є підстави вважати, що він міг бути причетний до цих правопорушень, але щоб сказати, що ми його підозрюємо, потрібно було провести комплекс слідчих дій. Потім слідчі визначаться з його статусом", - пояснив він.

Довідка "Ні корупції!"
Під час виборів у жовтні минулого року у 210 виборчому окрузі на Чернігівщині, в яких Авер'янов брав участь від Радикальної партії Олега Ляшка, один із кандидатів – Олег Скварський – повідомив, що Авер’янов, "обираючись до Чернігівської обласної ради, був членом партії "Батьківщина", а згодом змінив її на Партію регіонів. Тепер Олег Авер’янов безпартійний і є висуванцем від Радикальної партії Олега ляшка по 210 виборчому округу".

Також Скварський стверджував, що Авер’янов "причетний до бандитського угрупування «Європа» у Прилуках".

Авер'янов призначений заступником голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 року №531-р.

Народився 9 жовтня 1977 року у місті Прилуки Чернігівської області. Громадянин України. Після закінчення Київського інституту військово-повітряних сил України, з 1991 по 1997 рік, перебував на військовій службі у Збройних Силах України.

З серпня 2001 року – заступник директора і директор ТОВ "Гарант".

У 2006 році перебував на посаді заступника директора з технічних питань ТОВ "Ринок -1" (Київ).

З квітня 2008 року - заступник директора по роботі з філіями ДП "Український державний центр транспортного сервісу "Ліски" (Київ). Згодом - директор ТОВ "Грант Альянс" (Прилуки, Чернігівська область).

З серпня 2009 року – на посаді Директора ТОВ "Завод "Пожспецмаш" (Прилуки, Чернігівська область). З грудня 2014 року - директор з виробництва СТОВ "Богданівське" (Богданівка, Прилуцький р-н, Чернігівська область).