На Черкащині суд позбавив волі двох хабарників з Канівського відділу охорони водних біоресурсів

риба 1Двох чиновників вироком  Канівського  суду засуджено до 4 років позбавлення волі кожного, з позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 роки та з конфіскацією майна.

Як повідомляє прокуратура області, головний державний інспектор відділу охорони біоресурсів Канівського району упродовж серпня-вересня минулого року вимагав у мешканця області гроші за непритягнення його до відповідальності за незаконний вилов риби на території Кременчуцького водосховища. Пообіцяв захистити браконьєра, якщо його злочинні дії виявлять інспектори та правоохоронці. До «кришування» правопорушника чиновник залучив свого підлеглого колегу.

Світлана Андрейченко, прес-секретар прокурора Черкаської області: «Посадовець попросив свого пособника отримати неправомірну вигоду для нього від громадянина, який займався незаконною діяльністю, у разі його відсутності у м. Каневі. Той погодився. У вересні минулого року він отримав для посадовця гроші у сумі 1 тис. грн. за вирішення вказаних питань. Після чого головний держінспектор особисто отримав 1 600 грн. та в подальшому ще 3 500 гривень. Загалом - близько 6 тис. грн. хабара.

Вироком Канівського міськрайонного суду від 20.11.2015 вказаного посадовця засуджено до 4 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 роки та з конфіскацією належного йому майна, а його пособнику призначено покарання за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України у вигляді 4 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна. На цей час вирок не вступив в законну силу».