Мер Броварів заговорив

Фото з сайту cripo.com.ua

Фото з сайту cripo.com.ua

Міський голова Броварів, що на Київщині, Ігор Васильович Сапожко нарешті заговорив зі своїми виборцями. Щоправда, поки що лише у соціальній мережі, але все одно це можна вважати своєрідним здобутком, що мер, який на цьогорічних місцевих виборах вдруге був обраний броварською громадою, почав із цією громадою нарешті спілкуватися.

Варто зазначити, що раніше Ігор Сапожко також писав у Фейсбук, однак тільки у випадках якихось надзвичайних ситуацій – чи то води не стало, чи то світла... При цьому деякі надзвичайні ситуації, які траплялися у місті і вимагали негайного пояснення  з боку влади, міський голова просто ігнорував.

Зокрема, коли на початку осені, а саме 3 вересня, коли Бровари оповив густий дим від довколишніх пожеж, і броварці не розуміли зранку, вести їм дітей до садочків і шкіл чи ні, сторінка мера була порожня. Він не спромігся бодай своїм постом у Фейсбук пояснити ситуацію та проінформувати місцеве населення в питанні, що їм робити, про що вже писав «Ні корупції!». В результаті, вийшло так, що мер, влада міста, начебто і був, але у випадку задимлення населення мало діяти на свій розсуд.

До слова, є багато прикладів, коли чиновники в Україні активно спілкуються через Фейсбук, оперативно пояснюючи ту чи іншу ситуацію чи викладаючи свої думки стосовно неї. Серед таких прикладів – спілкування чиновників у Тернополі і Львові. Так, мер Тернополя Сергій Надал запропонував відділам і управлінням міської ради спілкуватися з тернополянами через мережу Фейсбук, щоб чиновники стали ближчими до людей та швидше реагували на скарги та пропозиції мешканців міста. А львівські чиновники масово завели акаунти у Фейсбук через наполегливу пропозицію мера міста Андрія Садового, який вже давно реагує на ситуацію в місті та в країні постами в цій мережі, щоб бути ближчим до людей.

Так  чому ж нині міський голова Броварів Ігор Сапожко вирішив активно заговорити зі своїми виборцями після фактично років мовчання?

Робити дописи в соціальній мережі Ігор Васильович почав саме перед 17 листопада, коли мала відбутися перша установча сесія нового складу міської ради. Перше спілкування Сапожка зі своїми виборцями датоване 16 листопада. Тоді він написав і про те, що «останнім часом в Броварах досить часто виходять з ладу світлофорні об’єкти» та що він з цим збирається робити, і про те, що «в Броварах триває боротьба зі стихійною торгівлею. На минулому тижні демонтували 3 тимчасові споруди по вул. Короленка, вул. Грушевського біля магазину «Зелена папуга» та по бульв. Незалежності в районі магазину «Калина», тому що власники не  звернулись до виконкому за продовженням оренди».

Наступні пости по кілька день також були виключно соціально-побутового характеру.

1

3

6
Нині, щоправда, спілкування Сапожка з броварцями більше нагадує монолог. Мер активно постить дописи про проблеми в місті і їхнє вирішення, одначе жодним чином не реагує на пости броварців, які виявляють купу інших проблем і вказують на них міському голові. Всі ці послання так і залишились непоміченими мером, принаймні, на своїй сторінці він на них ніяк не відреагував.

7

8

9
А ще зовсім недавно ситуація була зовсім іншою. Напередодні  місцевих виборів активісти броварського  «Демократичного Альянсу» навіть вимушені були ініціювати флеш-моб під назвою «Сапожко, поговори зі мною!». Саме у такий спосіб вони намагалися витягнути «закритого» міського голову Броварів на діалог з броварцями, щоб він розповів публічно про зроблену за 7 років роботу на посаді очільника міста.

Броварці фотографувалися на фоні своїх неремонтованих під’їздів, поганих доріг, з генеральним планом міста, на фоні сумнівно легітимних міських розважальних закладів тощо з аркушем паперу та написом з хештегом ‪#‎СапожкоПоговориЗіМною‬. Фото викладались в мережу. Їх було досить багато. Одначе мер і тоді змовчав.

12042981_1631333920463230_8064016738775623362_n

12003932_1631334140463208_216384919794515232_n
Після обрання нового складу Броварської міськради, де майже 70% депутатських мандатів здобули представники партій, що називають себе «демократичними силами», у Броварах заговорили про можливість висловлення недовіри мерові Сапожку з огляду на низку серйозних закидів мерові  і про співпрацю з регіоналами, і про те, що він навіть у Броварах не мешкає, і про те, що він, можливо, причетний до криміналу…

Розмови про можливе висловлення недовіри Сапожку точилися якраз в середині листопада, коли мер почав спілкуватися з виборцями через ФБ.

Одначе згодом стало зрозуміло, що представники «демократичних сил» - «Солідарності», «Свободи», «Самопомочі», «ДемАльянсу» і «Батьківщини» - у міській раді Броварів, як теоретично могли б висловити недовіру Сапожку, його робити не збираються.

За словами Андрія Качора, журналіста та міського громадського діяча, «броварські демократичні сили після перемоги на виборах стрімко втрачають ініціативу і перевагу у  питанні формування нової броварської влади. Отримавши понад дві третини депутатських мандатів, вони мали абсолютно легітимну можливість висловити недовіру меру Сапожку, виконуючим його обов’язки призначити новообраного секретаря міськради, замінити заступників колишнього мера, реформувати усю вертикаль виконкому і таким чином тотально перезавантажити владу в місті. <…> Натомість був обраний варіант консервування ситуації, обтяжений постійною боротьбою між мером та депутатами, на яку Бровари приречені ще на кілька років».

Вочевидь, поки тиха боротьба між мером і депутатами триватиме, Ігор Васильович просто приречений на спілкування зі своїми виборцями бодай через інтернет. А якщо ситуація в міськраді загострюватиметься, то можливо, мерські монологи таки переростуть в діалоги з людьми.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»