ГПУ завершила досудове розслідування стосовно командира роти київського “Беркуту”

ГПУ буд

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у відношенні командира роти №2 столичного спецпідрозділу міліції "Беркут", повідомили у прес-службі ГПУ.

Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України повідомлено про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно командира оперативної роти № 2 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут» за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 351, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 171, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 384 КК України за фактами перевищення влади при незаконному затриманні разом з підпорядкованими йому працівниками 11 активістів Євромайдану в ніч з 22.01.2014 на 23.01.2014 на Кріпосному провулку у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх мікроавтобуса, а також в організації службових підроблень рапортів та надання співробітниками роти «Беркут» завідомо неправдивих показань, поєднаних із обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Окрім цих злочинів, командиру роти «Беркут» також повідомлено про підозру у перешкоджанні 19 серпня 2013 року діяльності народних депутатів України біля будівлі Київської міської державної адміністрації та перешкоджанні законній професійній діяльності, що супроводжувалося застосуванням насильства і пошкодженням відеокамери журналістам «5 каналу» 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, які висвітлювали події після розгону студентського Майдану.

Стороні захисту надано доступ до матеріалів провадження після ознайомлення з якими обвинувальний акт стосовно указаної особи буде направлено до суду.