Міністра юстиції Павла Петренка смішить його заробітна плата, а працює він “на волонтерських засадах”

Глава Мінюсту Павло Петренко. Фото 112.ua

Глава Мінюсту Павло Петренко. Фото 112.ua

Міністр юстиції Павло Петренко вважає недостатньою свою зарплату як керівника відомства у розмірі 5 тисяч гривень. Про це він заявив в інтерв'ю "Українським Новинам". "Вона смішна. Трохи більше 5 тисяч гривень", - сказав міністр, відповідаючи на питання про рівень заробітної плати.

Петренко додав, що нинішній офіційний рівень оплати праці не влаштовує його. "Неправильно, коли керівник міністерства, де працює 20 тисяч осіб, отримує зарплату трошки більше 200 доларів, а від цього залежать посадові оклади співробітників. Фактично, можна сказати, що я тут працюю на волонтерських засадах", - заявив він.

Глава Мін'юсту впевнений, що "треба держслужбовцю ставити реальну зарплату для того, щоб вимагати професійної та якісної роботи".

На питання про те, який бажаний розмір окладу, глава Мін'юсту відповів, що він повинен бути в 5-10 разів вище нинішнього рівня.

"Якщо говорити, наприклад, про юридичну сферу і щоб взяти якісних фахівців, конкурентних в приватному адвокатському секторі, зарплата хорошого адвоката в приватному секторі становить від 1 до 2 тисяч доларів. Якщо ти хочеш брати таких людей на роботу, то ти повинен запропонувати конкурентну заробітну плату. Вона може бути нижче, але не глобально. Людина, яка йде на державну службу, має, умовно кажучи, якісь амбіції кар'єрного зростання. Це можна компенсувати трошки меншою зарплатою", - уточнив Петренко.

Довідка "Ні корупції!"
Як повідомляло наше видання, на вкрай низький рівень зарплати скаржаться й працівники органів прокуратури України. Зокрема, у ГПУ вважають, що оптимальна зарплата для місцевого прокурора має складати не менше 2 тисяч євро.

"На мій погляд, для місцевого прокурора це сума в районі 2 тисяч євро, щоб ми могли говорити про європейську модель прокуратури”, – відзначав заступник генерального прокурора України Віталій Касько.