Солодке рейдерство? У Черкасах приватне підприємство заявило право на державний цукор

черкаси-цукор-АФ-t06

З Черкас вивозять цукор Державної спеціалізованої бюджетної установи Аграрний фонд. Про це заявили представники держустанови. Десятки невідомих осіб у військовій формі проникли на територію складу та вивезли майже 10 тонн цукру.

Як стало відомо згодом, люди у формі – це співробітники охоронної фірми.

черкаси-цукор-АФ-t03

Вона діє в інтересах приватного підприємства «Офір». Представник фірми Борис Процюк стверджує, що "Офір" має законні підстави для таких дій.

«Вищий господарський суд виніс постанову на нашу користь. У Черкасах, Луцьку та Київській області є теж цукор, який ніби належить аграрному фондові. Є рішення суду про те, щоб повернути нам цей цукор. Відбувається так, що нас не допускають до приміщень. Вони використовують свій адмінресурс»,- заявляє Борис Процюк.

черкаси-цукор-АФ-t02

5 років тому керівництво «Аграрного фонду» уклало з ТОВ «Ольга» біржовий контракт на купівлю-продаж цукру.

черкаси-цукор-АФ-t05

У документі сума оплати – понад 17 мільйонів гривень. Але приватна фірма внесла передоплату - майже 900 тисяч. І відразу ж взяла кредит на 15 млн доларів в «Актив банку». Цукор був заставою. Незабаром фірма збанкрутувала, а банк зажадав грошей, кажуть представники фонду.

липовий

Олег Липовий

Олег Липовий, виконувач обов’язків генерального директора Державної спеціалізованої бюджетної установи "Аграрний фонд": «Свого часу розроблена схема попереднім керівництвом – гроші взяли і хотіли ще забрати цукор державний. Але у зв’язку із ситуацією вони просто не встигли це зробити».

Суд віддав державний цукор банку. Потім фінустанова «передала» борг приватній фірмі «Офір».

«Аграрний фонд» не заперечує законності рішення. Юрист держустанови Єгор Сергєєв, підтверджує це належними документами з адресами сховищ фонду, з яких фірма може забирати цукор.

Єгор Сергєєв

Єгор Сергєєв

«Шість адрес ми насправді маємо. Черкаси ж ніде не фігурують. Ми не відкидаємо того, що виконавець може забрати цукор навіть в тому випадку, якщо його перевозили, і помінялося його місце зберігання. Втім, цукор з перелічених у документі (постанові суду) сховищ сюди не перевозили», - каже Єгор Сергєєв.
На Черкаському складі 30 тисяч тонн цукру, вартість якого понад 300 млн. гривень. Щоб його не втратити, «Аграрний фонд» написав заяви до черкаської прокуратури і поліції.

Дмитро Грищенко, прес-секретар Черкаського облуправління Національної поліції: «Відгрузка цукру призупинена. І одна, і друга сторони представили документи на даний цукор. Триває перевірка».