Перший заступник голови СБУ йде з посади через Шокіна

Трепак назвав перебування Шокіна на чолі ГПУ головною причиною своєї відставки

Трепак назвав перебування Шокіна на чолі ГПУ головною причиною своєї відставки

Перший заступник голови СБУ - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Віктор Трепак в інтерв'ю ZN.UA підтвердив інформацію про те, що подав у відставку із займаної посади, і що головною причиною такого рішення є неможливість ефективно боротися з корупцією, поки  ГПУ очолює Віктор Шокін.

"Насправді я подав два рапорти на звільнення з посади. Перший — 29 жовтня на ім'я голови СБУ. Я діяв у відповідності з існуючими в Службі правилами: заступник голови подає рапорт про звільнення голови, а голова на його підставі вносить подання президенту, який видає відповідний указ. За аналогією з процедурою призначення на цю посаду. Після того, як з моменту подачі рапорту пройшло 10 днів, і на нього не було належної реакції, 9 листопада я подав другий рапорт — вже безпосередньо на ім'я президента. Закон дає мені таке право: у відповідності зі ст. 13 закону "Про Службу безпеки України", подання голови Служби обов'язково для призначення його заступника, а для звільнення закон такого представлення не потребує. Тому я звернувся безпосередньо до президента. Зараз перебуваю на лікарняному", - розповів Трепак.

Заступник голови СБУ повідомив про те, що перш ніж подати рапорт, він зустрічався з президентом Порошенком 28 жовтня. Предметом розмови з главою держави була, в тому числі, і справа так званих "діамантових прокурорів".

"Я попросив звільнити мене із займаної посади "у зв'язку з неможливістю виконання очолюваним мною спеціальним підрозділом визначених законом завдань щодо протидії корупції та організованій злочинності через перебування на посаді генерального прокурора України Шокіна В.М." Це — головна причина мого рішення. Хоча і не єдина", - розповів він.

 Трепак наголошує: його рішення було "вимушеним, але усвідомленим", незважаючи на те, що "спочатку було зовсім інше велике бажання — працювати" (на посаду заступника голови СБУ Трепак був призначений Порошенком тільки влітку – ред).

"Адже навіть за такий стислий термін дещо вдалося реалізувати, зробити певні напрацювання, а головне — вселити віру багатьом співробітникам главку "К" в те, що можна працювати по-новому і по-серйозному. Тому рішення про звільнення можна вважати скоріше внутрішньо вимушеним. Але воно абсолютно усвідомлене, однозначне і тверде ... Я чітко зрозумів, що в нинішніх обставинах у мене не буде можливості працювати на цій посаді так, як можу, як того вимагає закон і як необхідно суспільству", - резюмував він.

Тріпак пояснює, що справа "діамантових прокурорів" — це не просто резонансна справа стосовно прокурорів високого рівня (надалі став також відомий позаслужбовий зв'язок фігурантів цієї справи з генпрокурором).

"Вона багато в чому визначає подальший зміст боротьби з корупцією в нашій країні, оскільки ламає систему кругової поруки, закритості, недоторканності, яка створювалася та існувала десятиліттями", - підкреслює заступник голови СБУ.

Одразу ж після затримання фігурантів цієї справи ГПУ відкрила чотири або п'ять кримінальних проваджень, предметом яких стала діяльність слідчо-оперативної групи Трепака. Нещодавно ГПУ відкрила ще одне кримінальне провадження за розголошення державної таємниці, яке стосується безпосередньо заступника голови СБУ і співробітників главку "К".

"Це провадження — надумане, підстави для його відкриття були штучно створені. Сьогодні ГПУ активно по ньому працює, збирає матеріали, проводить слідчі дії, тобто нам чітко сигналізують: ви під дамокловим мечем. Обвинувальні матеріали стосовно мене ГПУ збирає навіть у тих кримінальних провадженнях, які не мають ніякого відношення ні до мене, ні до зазначеної справи. Свідкам, яких допитують у рамках інших проваджень, задають питання про мою участь в реалізації справи "діамантових прокурорів". Це очевидне процесуальне зловживання", - говорить Трепак.

12 листопада ZN.UA повідомило про подання Віктором Трепаком рапорти про відставку. Адміністрація президента відмовчалася. СБУ заявила, що не має заяви Трепака, повідомивши, що той офіційно перебуває на лікарняному.