У Київській облпрокуратурі люстрували аж 4 співробітників

PhotoPrikol.net Website http://www.photoprikol.net

PhotoPrikol.net

За рік прокуратура Київської області спромоглася провести люстрацію лише половини своїх співробітників відповідно до Закону України «Про очищення влади».

В результаті звільнено 4 прокурорів: одного прокурора середньої ланки та трьох заступників прокурора Київської області. Ще 234 співробітники Київської обласної прокуратури досі чекають завершення люстраційної перевірки.

Про це йдеться у відповіді начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Я. Голинського на офіційний запит «Ні корупції!».

Отже, станом на 1 жовтня 2014 року штат Київської обласної прокуратури нараховувала 751,1 одиниць. Так, саме з половиною. Хто ходив на роботу «не повністю» чи на півставки,  достеменно не відомо, одначе саме таку цифру співробітників вказали в облпрокуратурі столичного регіону.
З 16 жовтня 2014 року в обласній прокуратурі почалась перевірка співробітників відповідно до Закону України «Про очищення влади», згідно з яким встановлено заборону окремим фізичним особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, якщо буде доведено, що вони своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи або сприяли їх здійсненню, спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підривали основи національної безпеки і оборони України або протиправно порушували права і свободи людини.
Під дію закону про люстрацію в Київській обласній прокуратурі підпали 491 посадовець і службовець. На даний момент, тобто, за рік з хвостиком, завершено люстраційні перевірки лише стосовно половини працівників прокуратури, а саме - 257 осіб. 11 посадовців прокуратури самі подали заяви на звільнення за власним бажанням, тому  навіть перевірки стосовно них припинені.
В результаті дії Закону України «Про очищення влади» з органів прокуратури Київської області звільнено Іванченкова Андрія Сергійовича. Він займав посаду начальника відділу захисту прав громадян та інтересів держави при застосуванні законів про адміністративні правопорушення управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Київської області. Також звільнено  Бабенка Володимира Івановича з посади першого заступника прокурора Київської області, Проценка Ігоря Олексійовича з посади заступника прокурора Київської області та Мельника Юрія Івановича з посади заступника прокурора Київської області.
Вказані особи звільнені із займаних посад на підставі п. 7-2 ст. 36 Кодексу законів про працю України (з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади»).
А тепер нагадаємо, скільки корупційних скандалів відбулося навколо Київської обласної прокуратури останнім часом.
Найяскравіший приклад – затримання у липні цього року внаслідок спільної операції ГПУ і СБУ заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця , якого слідчі звинувачують у вимаганні 200 тисяч доларів у підприємців разом із першим заступником слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Під час домашнього обшуку у Корнійця знайшли 400 тисяч доларів готівкою, численну кількість ювелірних виробів та понад три десятки пакетів з 65 діамантами, за що в подальшому прокурора назвали «діамантовим».
Пізніше ЗМІ з’ясували, що обласний прокурор є власником ділянки для індивідуального садівництва на території Бобрицької сільради Києво-Святошинського району, а також ще двох земельних наділів, будинку  і дачі. Крім того, за даними МВС, Корнієць володіє автомобілем Lexus RX350. Також стало відомо, що донька заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця стала власницею квартири площею 112 кв м в центрі Києва на вул. Тургенівській 46/11. Цю інформацію сам Корнієць підтвердив журналісту Дмитру Гнапу, одначе зауважив, що власницею квартири його донька Єлізавета стала через те, що має тяжке захворювання, яке не лікується в Україні. На зауваження журналіста, що він раніше не чув, щоб в Україні держава, чи ще хтось надавав квартири людям, які мають тяжкі захворювання, Корнієць відповів, що у випадку його доньки все законно.
Також нещодавно стало відомо, що 22-річна донька ще одного екс-прокурора Київської області Віктора Безкоровайного розжилася на квартиру в елітному житлокомплексі «Новопечерські Липки» у Києві. Квартиру оформлено по договору дарування у січні цього року. На той час батько дівчини Віктор Безкоровайний ще працював на посаді прокурора Київської області.
Між іншим, новий прокурор Київської області Євген Бондаренко, призначений на цю посаду у липні цього року, нині також проходить люстрацію. Відповідну заяву Бондаренко написав у лютому цього року і додав до нею свою декларацію про майно та доходи за минулий рік, згідно з якою, зокрема, ні у прокурора, ні у членів його родини нерухомого майна немає.
заява
«Ні корупції!» обіцяє вже найближчим часом проаналізувати майно та доходи нових керівників Київської обласної прокуратури.
Валентина Новицька, «Ні корупції!»