Нардеп від “Батьківщини” Ігор Луценко не зміг пояснити, чому він – мільйонер

Ігор Луценко. Фото УНІАН

Ігор Луценко. Фото УНІАН

Журналіст Дмитро Гнап на своїй сторінці у Фейсбук звернувся до народного депутата України Ігоря Луценка з проханням оприлюднити документи на купівлю-продаж його нерухомості, а також пояснити походження всіх коштів за останній рік його депутатської каденції.

”Стосовно декларацій народного депутата Ігоря Луценка… Маємо неприємну ситуацію. На прохання мого колеги Віталія Шабуніна юристи Центру протидії корупції вивчили ці декларації. І вони кажуть, що пояснення Луценка про походження коштів непереконливі. А це значить, є підстави його підозрювати або в незаконному збагаченні, або у внесенні недостовірних відомостей в декларацію”, – написав Гнап.

Журналіст запитує: “Навіть якщо й справді частину коштів (близько мільйона) він тримав на депозиті своєї родички, то як пояснити походження решти грошей - близько 1,5 мільйона, на які було придбано дачний будинок? Чому цих коштів не було в декларації за попередній рік? І звідки кошти на оренду квартири в 102 квадратних метри?”

У разі відмови Ігоря Луценка дати переконливі пояснення, юристи Центру протидії корупції звертатимуться з відповідною заявою до прокуратури та суду, додає журналіст, водночас сподіваючись, що “до цього не дійде”.

Тим часом Ігор Луценко на своїй сторінці у Фейсбуці написав таке: "До речі.
Vitaliy Shabunin і Дмитро Гнап, ви лякаєте мене судом і прокурорами, отож прошу вас або подати врешті заяву до суду, чи у інший спосіб врешті артикулювати свої звинувачення, щоб усі прочитали і щоб була змога у мене відповісти. Бо неможливо постійно сперечатися з потоками свідомості.
А давайте виберем третейського суддю (приміром, Шишкін, Голомша чи Козюбра) і з’ясуємо, за ким правда?
Шабунін, Гнап, ви готові? Нормальна пропозиція? Чи з'їдете?
З'їдете, впевнений".

Довідка “Ні корупції”
Сам про себе нардеп Луценко повідомляє: “Народився 10 листопада 1978 року у Києві. Громадянин України, киянин, мешкаю в Україні, у Києві, з дня народження і по сьогодні. Освіта вища, дипломи спеціаліста з банківської справи та бакалавра економіки.

Працював у інвестиційно-банківській сфері та у ЗМІ, зокрема, зараз працюю в інтернет-
виданні Георгія Гонгадзе "Українській правді" на посаді журналіста-керівника проекту.
Раніше працював у журналах "Кореспондент", "Власть денег", "Компаньон" на посадах
заступника головного редактора, керівника відділу, кореспондента.

З 2007 року беру участь у громадській ініціативі “Збережи Старий Київ”. Маю досвід успішного захисту нашого міста, його природи та архітектури від будівельного та чиновницького свавілля. Без допомоги політиків. Успішні “проекти” – Пейзажна алея, Жовтнева лікарня, сквер на Прорізній та багато інших конфліктних ділянок. Активіст природоохоронного руху, разом з однодумцями добився звільнення Жукового острова від земснарядів, захищаю зелені зони і водойми. Перебуваю в Асоціації велосипедистів Києва.

Як сторона, беру участь у декількох судових процесах на захист інтересів киян; є членом
Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, підтримую
контакти по громадській лінії з ЮНЕСКО та ІКОМОС. Неодноразово брав участь у сутичках на “гарячих точках” Києва, отримував поранення. Безпартійний”.