Головний кадровик облУМВС задешево придбав Volkswagen на тайному аукціоні міліцейських авто

білоусУправління МВС України в Миколаївській області задешево розпродало свої службові автомобілі на не анонсованих аукціонах, після яких у керівника кадрового забезпечення облуправління Сергія Білоуса з’явився  Volkswagen Passat за наднизькою ціною. Про це пише Андрій Лохматов у «Преступности.НЕТ».

Згідно з відповіддю на журналістський запит начальника миколаївського облУМВС Віталія Гончарова, в 2013 році міліція області списала 15 автомобілів, продала 11. На продажі своїх машин облУМВС заробило 62,89 тис грн. Тобто в середньому кожен автомобіль був проданий за ціною 5700 грн.

У 2014 році, вже після зміни влади, миколаївська міліція списала 68 своїх машин, продала 26. Від реалізації 20 автомобілів на рахунок автогосподарства миколаївського УМВС надійшло 81,51 тис грн. Тобто кожна машина в середньому була продана трохи більше ніж 4000 грн. На продажі ще 6 автомобілів миколаївська міліція заробила 205,21 тис грн., які вона перерахувала до держбюджету.

При цьому, серед звичайних «ВАЗів» у список проданих службових міліцейських автомобілів потрапили «Toyota Camry» 2008 року випуску, який продали за 97 тис грн., два «Volkswagen» 2004 і 2002 років випуску за ціною 53 тис грн. і 29 тис грн. відповідно, а також «Skoda» 2004 року, яку продали за 50 тис грн.

«Volkswagen Passat» 2004 року випуску темно-зеленого кольору з державним номером 0011 перебував на балансі Управління кадрового забезпечення Миколаївського облУМВС в користуванні його начальника Сергія Білоуса. І незважаючи на те, що формально цей автомобіль був проданий Вербицькому А.Н., після продажу на ньому продовжив їздити на роботу Сергій Білоус. Тільки тепер уже не як на службовому, а як на власному авто», - написав журналіст, додавши, що «Toyota Camry» дісталась Рурі Д.В. , Volkswagen 2002 року - Ковалю В.М. «Skoda Octavia» - Турті М.К.

Зараз на вторинному ринку автомобіль «Volkswagen Passat» 2004 року випуску коштує від 160 тис до 240 тис грн. Значно дорожче на ринку коштують й інші продані машини.

«Для того, щоб списати машину, а згодом її продати, автомобіль повинен бути доведений до стану непридатності. Тільки непридатність автомобіля може бути як фактичною, так і просто на папері. Очевидно, саме тому серед списаних і проданих машин УМВС окрім старих «ВАЗів» значаться і досить хороші автомобілі «Toyota», «Volkswagen», «Skoda», - вважає журналіст.

Всі транспортні засоби були продані на аукціонах, проведених Миколаївською філією товарної біржі «Катеринославська». За інформацією видання, ніяких оголошень на офіційному сайті УМВС в Миколаївській області, в газетах про проведення аукціонів з продажу службових автомобілів міліції помічено не було.

Журналіст також повідомив, що Сергій Білоус більше не начальник управління кадрового забезпечення облУМВС. На початку листопада у зв’язку з набранням чинності закону про поліцію Білоус проходив перевірку на наявність компрометуючих фактів, щоб потрапити до оновленої структури. Його не взяли, оскільки управління внутрішньої безпеки знайшло багато компрометуючих  фактів відносно його діяльності.