З пістолетами та «Гелендвагенами»: будівництво на Микільській Слобідці поновлено

Слобідка 1

У тому, що Віталій Кличко виграв у другому турі виборів посаду міського голови, вже на третій день після виборів змогли переконатися жителі Микільської Слобідки. Адже незважаючи на публічну «передвиборну» обіцянку Кличка про заборону ведення будь-яких будівельних робіт до узгодження їх з громадськістю, - вчора було поновлено будівельні роботи на цій території. Крім того, є рішення Господарського суду м. Києва про передачу земельної ділянки, на якій ведеться будівництво, «Ощадбанку» в рахунок погашення боргу. Та столичну владу, вочевидь, це не турбує, - пише КНК.

Давайте спочатку згадаємо, як Кличко в серпні 2015 року обіцяв громаді Микільської Слобідки, що незаконне будівництво Сонячної Рів`єри не розпочнеться до обговорення нового проекту з громадою Лівобережжя:

А ось рішення Господарського суду м. Києва про передачу прав на земельну ділянку загальною площею 7,0671 га з цільовим призначенням – будівництво... в рахунок часткового погашення заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА КАПІТАЛ» перед публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України».

А це апеляційна скарга Київського апеляційного господарського суду, який він залишив без задоволення.

Але, як повідомили журналістам КНК місцеві жителі, зранку на об’єкті з’явилися будівельники, а близько опівдня почала працювати техніка і будівельні крани.

«Те, що відновлено будівельні роботи нам підтвердили охоронці, тому десь о другій годині дня ми викликали поліцію, яку чекали близько 40 хвилин», - розповів місцевий житель Олексій Кравчук.

За цей час встиг приїхати «небайдужий молодик» на «Mercedes-Benz G-класу» (коштує близько 1,5 млн гривень) якого знають як «Назара». Він встиг «засвітитися» на кількох скандальних будівництвах ТОВ «УКРБУД ДЕВЕЛОПМЕНТ», у тому числі на Звіринецькій, 72. За словами громадських активістів, молоде дарування встигло неодноразово проявити вміння організатора «тітушок», яких використовують забудовники у протистояннях з громадськістю. У вільному доступі на каналі Ютуб є кілька відео, де активісти зафіксували здібності цього «Назара»

Ми також змогли віднайти профіль «Назара» у Фейсбуці, за яким його впізнали місцеві жителі. Цікаво, що одну зі своїх фотографій на профілі він прокоментував наступним чином: «Рэкет возвращается в город».

На цей раз палкий прихильник «УКРБУДу» відзначився...пістолетом. За словами очевидців, молоде дарування деякий час сиділо в авто, а перед тим як вийти з машини, зняло з запобіжника пістолет і поклало його до маленької чоловічої сумочки. На зауваження місцевих жителів відговорювався «маю право то й ношу…». Проте найбільше обурила громадськість бездіяльність поліції, яка ніяким чином не відреагувала на вищезгадане. Патруль поліції під номером «401» спромігся лише викликати слідчо-оперативну групу, яку чекали... близько двох годин.

Слобідка 2

«Поліція не вимагала документів у протилежної сторони (забудовника, – авт.). А коли кілька жителів масиву заявили, що чоловік у джипі пересмикнув ствол пістолета – поліція пальцем не ворухнула, щоб перевірити чи у людини справді є зброя та дозвіл на неї, щоб попередити можливий злочин!», – обурюється Олексій Кравчук.

Вже коли приїхала поліція, до будівництва почала під’їжджати бетономішалка, проте проїзд їй заблокували місцеві жителі, тому зупинившись за метрів 10 від людей, далі водій їхати не зміг.

Слобідка 3

По приїзду слідчо-оперативної групи було складено протокол, який з боку активістів підписував Олег Бринь. За його словами, він вимагав перевірити законність поновлення будівельних робіт…

На своїй сторінці у Фейсбуці активіст Олег Приймак написав: «Звичайно, сказати що ми цього не чекали було б брехнею, це було зрозуміло від початку. Влітку будівництво зупинили для того аби не створювати неприємних ситуацій для перевиборів. «Солідарність» зняли це з повістки. Як бачимо – молодці, це допомогло. Але ще не застигла фарба засохнути на рішенні ТВК про перемогу Кличка – кран вже закрутився, люди заходили, щастя прийшло. Ось це – найбільше лицемірство, що я бачив».

Слобідка 4

Те, що відбулося вчора на Микільській Слобідці – перша ластівка повернення мера, перемогу якого ще навіть не встигли офіційно визнати. Проте Віталій Кличко у звичній йому манері встиг «заглянути у завтрашній день» і нагадати «хто господар у місті». Сподіваємося, що наступні кроки мера не будуть схожі на красномовний коментар Назара:  «Рэкет возвращается в город».

Комітет Народного Контролю продовжує відслідковувати розвиток подій навколо скандального будівництва на Микільській Слобідці та інформуватиме читачів про зміни в ситуації, що склалася на сьогоднішній день.