Екс-міністр юстиції Лукаш запевняє: “Потихеньку, полегеньку я доведу свою невинуватість”

Олена Лукаш в суді. Фото rbk.ua

Олена Лукаш в суді. Фото rbk.ua

18 листопада 2015 року Апеляційний суд Києва зменшив заставу для колишнього міністра юстиції Олени Лукаш до 2,5 мільйонів гривень, водночас підтвердивши рішення суду першої інстанції щодо обмеження її пересування за межі України.

"Застосувати запобіжний захід щодо Лукаш Олени Леонідівни у вигляді утримання під вартою терміном до 29 грудня 2015 року включно з визначенням застави в розмірі 2100 мінімальних заробітних плат, що становить 2,5 мільйона гривень з урахуванням вже сплаченої суми застави", - зачитав рішення суддя.

Згідно з рішенням суду, у разі, як підозрювана не виконає покладені на неї зобов'язання або не з'явиться до слідчого чи в суд без поважних причин, не повідомивши про них, сума застави вилучається в дохід держави та зараховується до спецфонду держбюджету. При цьому суд також відмовив у видачі Лукаш на поруки народних депутатів від "Опозиційного блоку" Михайлу Добкіну, Нестору Шуфричу і Сергію Ларіну.

Сама екс-міністр юстиції після оголошення вердикту висловила надію, що їй негайно знімуть електронний браслет, а також повернуть її український паспорт.

Друзі, які внесли за мене заставу, яким я дуже вдячна, отримають 2,5 мільйона гривень собі у власність назад. Я нікого не підведу. І так потихеньку, полегеньку я доведу свою невинуватість, а люди, які придумали цей фарс, будуть відповідати”, - сказала вона.

Довідка “Ні корупції!”
Екс-міністра юстиції Олену Лукаш звинувачують у розкраданні грошей в особливо великих розмірах. Як повідомляла прес-служба СБУ, її було затримано і доставлено до Генеральної прокуратури України 5 листопада 2015 року.

Того ж дня нардеп від “Опозиційного блоку” Вадим Новинський вніс за неї заставу.

Щодо Лукаш також проводяться слідчі дії з метою виявити її причетність до вбивств на Майдані під час Революції гідності.