У заступниці голови райради відсудили незаконно отримані 1,5 гектара

райрадаВищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовив у задоволенні касаційної скарги громадянки, яка є заступником голови Ковельської райради, на рішення Ковельського міськрайонного суду від 30 червня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Волинської області від 30 липня 2015 року.

Про це повідомляє «Четверта влада» з посиланням на прес-службу прокуратури Волині.

Цими рішеннями судів було задоволено позов Ковельського міськрайонного прокурора до обраниці громади, Головного управління Держземагенства у Волинській області, реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції й Ковельської райдержадміністрації.

Скасовано розпорядження Ковельської РДА від 29 грудня 2012 року в частині надання жінці дозволу на розробку проекту землеустрою щодо земельної ділянки площею 1,5 га в межах Білинської сільської ради. Також визнано незаконним та скасовано наказ ГУ Держземагенства у Волинській області щодо затвердження документації з землеустрою, рішення державного реєстратора та визнано недійсним свідоцтво про право власності на вказану земельну ділянку.

Прокурори довели, що земля була набута жінкою безпідставно, адже у лютому 2014 року на підставі рішення сільради їй уже надавалася у власність безоплатно земельна ділянка площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності села Білин.

Чинним же земельним законодавством України встановлено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання.

Поскільки чиновниця аж двічі використала своє право громадянина України на одержання у власність безоплатно земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, її зобов’язано повернути ділянку площею 1,5 га у державну власність.

Місцеве ковельське видання зазначає, що йдеться про заступницю голови Ковельської райради Галину Коляду. Крім того, ЗМІ наголошує, що прес-служба прокуратури області допустилася помилки у своїй інформації вживши формулювання «депутата Ковельської міськради зобов’язано повернути державі безпідставно набуту земельну ділянку». Насправді Галина Коляда є заступницею голови Ковельської райради.