У Луцьку нові проблеми з будівництвом, мерія обіцяє перевірити

будинокУ Луцьку назріває скандал навколо добудови будинку на вулиці Лесі Українки. Там взялися добудовувати два поверхи, пише ВАР.

Шум у Facebook через будівельні роботи підняв громадський активіст Ігор Левчук. За його словами, будівництво в зоні регульованої забудови, а саме до неї відноситься вулиця Гаврилюка і Лесі Українки, повинно здійснюватися виключно з врахуванням вимог збереження історичного середовища. Питання поверховості і екстер’єру тут є принциповим і чітко обмеженим.

«Нове будівництво слід здійснювати лише в виняткових випадках і відповідно до середовища, яке складалось віками. Це ще й ареал історичної забудови – територія з чіткими юридичними обмеженнями. Але його формалізацію вперто ігнорують наші посадовці в власних корупційних інтересах. Втуливши ці поверхи, фактично спотворена силуетність забудови кварталу і знехтувано всі принципи архітектоніки і містобудівні правила. Це черговий прояв агресивного і тупого наступу на історію Луцька який веде його керівництво», – пояснив він.

«Стверджую цілком відповідально: міський голова, управління культури міста, яке очолює Тетяна Гнатів, відділ охорони культурної спадщини на чолі з Петром Троневичем, на яке покладені функції охорони культурної спадщини, чиновники міської архітектури мають критичний рівень компетенції і сприяють процесам знищення історичного середовища. Те що ми спостерігаємо, це черговий прояв ганебної бездіяльності, впертого умислу і крайньої непрофесійності. Потрібно негайно зупинити цю ганьбу. В цій ситуації Луцьк потребує негайної мобілізації сил лучан. Бо голосу фахівців, істориків і здорового глузду вже ніхто не чує», – додав Левчук.

Натомість у Луцькій міській раді кажуть, що дозволів на збільшення поверховості не видавали.

«Нічого ми не видавали та нічого не дозволяли. А коли виїжджали на місце, то почули від них (від забудовників, – ред.), що в межах існуючих фундаментів по закону можна будувати. Ми вже підготували запит до інспекції архітектурно-будівельного контролю, щоб вони перевірили, що це таке і що вони там роблять», – заявила заступник міського голови Лариса Соколовська.

Тож нині чиновники перевіряють, чи ініціатори будівельних робіт не порушинили чинних норм, а активісти – чи мають вони всі необхідні погодження та дозволи.