Студентське братство повідомило СБУ та МВС про злочин з боку керівництва МОЗ

УлянаВсеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» звернулася до Служби Безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України із заявою про злочин – службове підроблення з боку керівництва МОЗ України. Заяву підписала і вже дала свідчення слідчим Уляна Ковальчук – керівник проекту «Ні!» корупції в медичних вишах», який було підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Громадська активістка вимагає, щоб правоохоронці з’ясували, чому керівництву МОЗ так легко вдається зробити службове підроблення — фальсифікацію документів на догоду корупціонерам з Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (НМУ).

ВМГО «Студентське братство» спонукає СБУ і МВС вивчити, яким чином гербовою печаткою МОЗ можна так безкарно заднім числом завіряти договори щодо використання державного майна з приватною структурою, які ніколи не подавалися і не реєструвалися в Міністерстві, але які дуже потрібні для порятунку ректорки НМУ Катерини Амосової від кримінальної відповідальності щодо, як сказано в Акті перевірки «зловживання службовим становищем посадовими особами Університету з метою особистого збагачення». Саме такий висновок міститься у завізованому представниками СБУ, МВС та іншими членами комісії Акті перевірки НМУ від 30 жовтня 2015 року.

Справа в тому, що під час перевірки НМУ члени комісії зафіксували, що договір між НМУ і підприємцем Шкільним про права останнього безплатно користуватися державним майном, ввіреним НМУ, а також транспортом університету і комунальними послугами, було погоджено ніби то ще 15 жовтня 2014 гербовою печаткою МОЗ. Підписався від імені Міністерства заступник міністра Євген Мороз.

Незаконне погодження МОЗ на використання держмайна без оренди було зареєстровано в НМУ ніби то 16.10.14 за тим же номером №2438, що і належним чином оформлений лист МОЗ за підписом того ж Євгена Мороза щодо Антимонопольного комітету. Проте у відповідях від 9 і 15 квітня 2015 року на запити відповідно 17-го каналу і каналу «112».

Міністерство охорони здоров’я стверджувало, що до МОЗ ніколи не надходили документи щодо погодження договірних відносин між НМУ та підприємцем Шкільним.
Як зазначено в Акті перевірки, останній використовував приміщення НМУ без оплати оренди і комунальних послуг із збитками для бюджету у розмірі щонайменше 413 тисяч гривень.

На думку ВМГО «Студентське братство», може мати місце й інша спроба підробки документів – самого тексту Акту перевірки університету — в інтересах корупціонерів з НМУ імені Богомольця, яким дали його «на вичитку» ще до підписання міністром, а це суперечить наказу МОЗ № 147.

Справа в тому, що міністр Олександр Квіташвілі у відповідь на вимоги голодуючих активістів Студентського братства публічно заявляв, що Акт за результатами комплексної перевірки НМУ від 30 листопада вже підписаний більшістю членів комісії. Міністр пообіцяв його підписати у понеділок, 9 листопада. Затягування із підписанням акту Міністр обумовив тим, що результати перевірки написані українською мовою і мають великий об’єм.
Проте у встановлений день, 9 листопада, коли «швидка» вирішила госпіталізувати двох учасників голодування, міністр так і не вирішив підписати Акт перевірки й надати його правоохоронним органам для долучення до існуючих вже 9 місяців кримінальних проваджень щодо керівників НМУ.

МОЗ 2

Натомість, того дня Міністр Квіташвілі підписав лише лист до НМУ, посадових осіб якого підозрюють у корупції, і передав їм зазначений Акт для підготовки зауважень ще до свого підписання цього документу.

МОЗ 3

Активісти ВМГО «Студентське братство» вважають, що це протиправне діяння міністра О.Квіташвілі в інтересах корупціонерів, яких замість того, щоб звільняти через вже зафіксовані численні порушення контракту з МОЗ – навпаки попереджають про те, що із документів треба виправити (приховати, знищити) до того моменту, коли результат перевірки стане надбанням правоохоронних органів.

Член Правління ВМГО «Студентське братство» Уляна Ковальчук у своїй заяві про злочин повідомила про те, що раніше позиція міністра О.Квіташвілі теж змінювалася під впливом тих, кого МОЗ викривав у корупції. Так, 8 жовтня, після візиту до нього відстороненої Катерини Амосової, міністр Квіташвілі змінив на прохання причетної до корупції ректорки склад комісії з перевірки університету, замінив в.о.ректора на особу Ярослава Цехмістера (про корупційні правопорушення якого йдеться в Акті перевірки), і зрештою повернув Амосову на посаду ще до офіційного оприлюднення результатів перевірки.

Неофіційне оприлюднення Акту за результатами перевірки НМУ, який, як підтвердила в інтерв’ю Олександра Павленко, складає 88 сторінок, відбулося 11 листопада на прес-конференції в «Укрінформі», скачати його можна тут.