Кандидат на посаду керівника місцевої прокуратури Харкова зізнався в дачі хабара, але має шанси на призначення

Колаж 112.ua

Колаж 112.ua

Претендент на заміщення посади керівника Харківської місцевої прокуратури, яка, імовірно, здійснюватиме нагляд у межах нинішнього Дзержинського району міста, адвокат з багаторічним стажем Костянтин Куц на етапі проходження співбесіди здивував членів конкурсної комісії, ствердно відповівши на питання про те, чи давав він хабарі прокурорам.

Я не шкодую, що сказав правду, тому що країна протягом 25 років перебувала у повній корупції. Корупція існує скрізь – і в міліції, і в прокуратурі, в органах охорони здоров'я і в банальному ЖЕКу. Питання саме по собі неконструктивне, на нього не можна відповісти правильно. Негативна відповідь – це брехня, ствердна – очорнення себе”, – сказав Куц.

У конкурсній комісії стверджують, що таке визнання претендента не стане вирішальним при виборі кандидатів, яких рекомендуватимуть генпрокуророві та прокурору Харківської області для призначення керівників місцевих прокуратур регіону.

Так як до нас, в основному, йдуть нинішні прокурори, тому частіше запитуємо, чи брали вони хабара. Всі кажуть “ні”. Не можна сказати, що всім ста відсоткам віриш на слово, але є хоча б більша ймовірність, що хтось із них говорить правду”, - прокоментувала ситуацію секретар конкурсної комісії Тетяна Зелькіна.

Довідка “Ні корупції!”
Випадки, коли претенденти на посади в органах прокуратури виявлялися хабарниками, не поодинокі, а прокуратура Харківщини “заражена” корупцією не менше, ніж загалом в країні. Як повідомляли ЗМІ, 27 вересня 2015 року прокуратура Харківської області за участю Служби безпеки України затримала заступника прокурора Вовчанського району Харківської області та прокурора Харківської області під час отримання хабара.

Затримані співробітники правоохоронних органів підозрюються в систематичному вимаганні хабарів від підприємців у розмірі 5 тисяч доларів США за безперешкодне розмитнення кожного з контейнерів з товаром. За відмову погрожували кримінальними провадженнями. Обидва прокурори та їхній поплічник були взяті на гарячому – під час отримання чергового хабара", - повідомив керівник спецоперації Віталій Опанасенко.

Повідомляється, що “один із затриманих напередодні встиг здати тести і претендував на посаду в місцевій прокуратурі”.