Інтерпол не шукатиме катів Євромайдану, бо вбачає в їхньому звинуваченні “політичну складову”

Майдан: жертви режиму Януковича. Фото УНІАН

Майдан: жертви режиму Януковича. Фото УНІАН

Посадових осіб, які були пов'язані зі злочинами проти Євромайдану, Інтерпол не оголошує в міжнародний розшук, посилаючись на "політичну мотивацію їхнього переслідування".

Про це на спецбрифінгу 18 листопада 2015 року повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

"Інтерпол не ставить у міжнародний розшук посадовців та інших підозрюваних у вчиненні злочинів на Майдані. Відмовляє, вбачаючи там, начебто, політичні переслідування що, на нашу думку, є немотивованим, тому що ми говоримо про вчинення вбивств та інших тяжких злочинів, отже, ми не бачимо тут політики", - сказав Горбатюк.

"Але, на жаль, Інтерпол на наші запити конкретизувати, в чому саме вбачається ця політика, не надає пояснень, посилаючись лише на пункт 3 свого статуту", - додав він.

Довідка "Ні корупції!"
Раніще ЗМІ повідомляли, що Інтерпол припинив розшук колишнього президента України Віктора Януковича. Про це, зокрема, заявляла адвокатскька компанія Joseph Hage Aaronson, яка представляє інтереси родини Януковича. Інтерпол зняв картку Януковича після того, як юристи подали скаргу, заявивши, що кримінальна справа проти екс-президента України "носить політичний характер".

У зв'язку з цим 16 липня 2015 року Інтерпол призупинив "червону картку" щодо Януковича (затримання для екстрадиції в Україну) і видалив на своєму сайті його ім'я з переліку розшукуваних осіб.

Картка Януковича була внесена в базу даних Інтерполу 12 січня 2015 року. Тоді ж у список розшукуваних українських політиків були внесені колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, колишній міністр фінансів Юрій Колобов і колишній керівник "Укртелекому" Георгій Дзекон.

19 червня 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін повідомив, що стосовно Віктора Януковича розпочата процедура заочного засудження.