Суд виправдав податківців, які вимагали 300 тисяч

Суддя 2Оріхівський суд Запорізької області на чолі з суддею Ларисою Щербань не побачив складу злочину в діях чотирьох податківців Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, обвинувачених в отриманні хабарі в особливо великих розмірах - 300 тис грн.,пише «Перша інстанція».

На лаві підсудних опинилися начальник слідчого управління фінансових розслідувань, начальник першого відділу кримінальних справ, старший слідчий Мелітопольської податкової, а так само їх посередник, який повинен був передати гроші бізнесмену. Чиновники підозрювалися в шантажі підприємця, від якого вимагали 300 тис грн. в обмін на закриття підприємств з мільйонним податковим боргом.

Жертвою здирства виявився керівник підприємств «Термолит», «Термолит-плюс» і «ТЕРМОЛІТМАШ», що заборговував державі податків і штрафів на 1 млн грн. Інспектора запропонували йому закрити кримінальні провадження щодо підприємств тільки після оплати штрафів і боргів до бюджету країни.

Таких грошей у топ-менеджера не виявилося. Тоді заповзятливі інспектора запропонували проштрафився заплатити вдвічі менше, але вже не в державну касу, а їм особисто. Взявши паузу, підприємець, врешті-решт, запропонував дати податківцям «на лапу» 300 тис грн. Така сума влаштувала всіх.

Підприємець повинен був зустрітися з посередником і передати обумовлену суму. Але він категорично відкидав угоду до того, як йому нададуть постанови про закриття кримінальних справ. В результаті сторони домовилися, що потрібна сума буде передана посереднику після того, як підприємець отримає в Мелітопольській податкової інспекції потрібні йому документи.

Передача хабара через відбулася в салоні автомобіля «ВАЗ», припаркованого на території АЗС, після того, як бізнесмен отримав необхідні постанови. Після цього посередник зателефонував одному з податківців, щоб підприємець упевнився про «успішне проходження операції».

На суді всі обвинувачені у хабарництві провини не визнали, і стверджували, що грошової винагороди від підприємця за закриття кримінальних виробництв не вимагали.

Варто відзначити, що податківці неодноразово зустрічалися з підприємцем у своїх робочих кабінетах, вели з ним ділові переговори по телефону, і потерпілий старанно фіксував усі їх зустрічі і розмови на диктофон і відеокамеру, збираючи докази для суду. У матеріалах справи - близько сотні доказів, у тому числі і тих, які прямо вказують на вимагання та доводять винність фігурантів.

Проте всі вони не були прийняті судом до уваги, оскільки, на думку служителів Феміди, потерпілий бізнесмен «не був уповноважений здійснювати такі записи». Ні диктофонні записи, ні відео, ні ксерокопії грошових купюр, які підприємець передавав в якості хабара, не змогли переконати суд. Обвинувачені були виправдані.