Розгін Майдану організували Янукович, Захарченко і Клюєв – ГПУ

Фото: Андрій Хартанович

Фото: Андрій Хартанович

Розгін Майдану 30 листопада 2013 року ініціював особисто екс-президент Віктор Янукович, організували його екс-голова МВС Віталій Захарченко та тодішній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Про це заявив начальник управління спецрозслідування Генеральнох прокуратури Сергій Горбатюк на прес-конференції, присвяченій результатам розслідувань злочинів проти Майдану, - повідомляє Українська правда.

"21 листопада колишнє керівництво України, діючи виключно у власних інтересах, не пов’язаних з інтересами держави, прийняло рішення про відмову від курсу Євроінтеграції. З того часу у Києві почалися виключно мирні акції протесту на підтримку євроінтеграційного курсу країни", - сказав він.

Однак така ситуація не задовольняла колишнє керівництво країни, зазначив представник ГПУ.

"30 листопада в нічний час учасники акції в жорстокий спосіб були розігнані. Безпосередньо керували розгоном Майдану командир полку міліції спеціального призначення у Києві Кусюк та заступник (керівника) громадської безпеки (столиці) Федчук", - заявив Горбатюк.

"Встановлено і організаторів, які вчиняли цей злочин. Як встановлено слідством, безпосереднє рішення про розгін Майдану та саме силовий спосіб приймалося безпосередньо колишнім президентом (Віктором Януковичем – ред..). Доручення на реалізацію цього плану було здійснено колишньому міністру внутрішніх справ (Віталію Захарченку) та секретарю РНБО Клюєву", - сказав він.

"Вони доручили виконання і організацію цього плану - кожен в своїй частині – заступнику секретаря РНБО Сівковичу, очільнику київської міліції Коряку та голові Київської міської держадміністрації Попову", - відзвітував представник ГПУ.