Яценюк високо оцінив створення Державного бюро розслідувань, яке боротиметься з корупцією

Д.Свейн і А.Яценюк. Фото зі сторінки А.Яценюка в ФБ

Д.Свейн і А.Яценюк. Фото зі сторінки А.Яценюка в ФБ

“Народні депутати… ухвалили закон, за яким в Україні має бути створене Державне бюро розслідувань. Воно має перебрати частину повноважень прокуратури. Це новий, повністю незалежний орган. Як наступний крок ми маємо отримати повністю незалежну і неупереджену прокуратуру”, - написав на своїй сторінці у Фейсбук прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Про це говорили на зустрічі з Державним міністром з питань міжнародного розвитку Великої Британії Десмондом Свейном. Міністр підтвердив "готовність британського уряду й надалі надавати всебічну допомогу Україні в реалізації демократичних реформ та протидії російській агресії", - повідомив прем’єр.

Довідка “Ні корупції!”
Закон №2114 про Державне бюро розслідувань Верховна Рада підтримала у повторному, другому читанні, 12 листопада 2015 року. “За” проголосував 241 народний депутат.

Метою проекту закону є створення організаційно-правових засад діяльності Державного бюро розслідувань, головним завданням якого є запобігання і протидія злочинам як найбільш небезпечним кримінальним правопорушенням”, - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Законом передбачено створення організаційно-правових засад запобігання і протидії корупції серед вищих посадових осіб держави, суддів і прокурорів, запобігання корупції під час формування єдиного органу законодавчої влади і недопущення зрощення бізнесу та політики, а також неналежного розслідування інших злочинів.