Рада створила Державне бюро розслідувань, яке забере функції слідства у ГПУ

ДБР

Керівника Державного бюро розслідувань призначатиме президент

Верховна Рада прийняла закон "Про Державне бюро розслідувань".

За прийняття відповідного законопроекту №2114 з поправками проголосував 241 народний депутат, - повідомляє INSIDER.

До Державного бюро розслідувань повинні перейти слідчі функції органів прокуратури і частково Служби безпеки України. В частині боротьби з корупцією — окрім питань, що належать до відання Національного антикорупційного бюро.

Згідно із законом, "Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, віднесених до його компетенції".

Законом також встановлено гарантії незалежності Державного бюро розслідувань.

До завдань бюро розслідувань віднесено виявлення, розкриття, припинення і розслідування злочинів, пов'язаних з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, злочинів, пов'язаних з жорстоким поводженням або покаранням, вчинених працівниками правоохоронних органів, а також особливо тяжких злочинів, за які передбачене покарання у виді довічного позбавлення волі.

Крім того бюро відповідатиме за розкриття і розслідування злочинів, вчинених державними службовцями першої - третьої категорій, суддями, прокурорами та службовими особами Національного антикорупційного бюро України, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Законом передбачено, що керівника Державного бюро розслідувань призначатиме президент за поданням прем’єр-міністра.