Чиновники Дунайського пароплавства, створивши корупційну схему, завдали державі збитків на 2 мільйони

Фото веб-сайту "УДП"

Фото веб-сайту "УДП"

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили в Ізмаїлі Одеської області корупційну схему у державній судноплавній компанії “Українське Дунайське пароплавство” (“УДП”).

Як повідомляє прес-центр СБУ, “посадовці держкомпанії уклали договори з комерційними структурами на оренду плавзасобів УДП для здійснення внутрішніх портових перевезень. Норми оплати чітко встановлювалися, зокрема, відповідно до тривалості рейсів. За попередньою згодою чиновників та бізнесменів частину часу орендовані судна використовувалися як пришвартовані склади для різної продукції. Відповідно, за такі періоди орендарі не сплачували кошти держпідприємству”.

Співробітники спецслужби встановили, що за 2014 рік та початок 2015 через цю корупційну схему державі було завдано збитків на суму понад 2 мільйони гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до створення корупційної схеми, повідомляє СБУ.

Довідка “Ні корупції!”
Міхеіл Саакашвілі, глава Одеської обласної державної адміністрації, вважає, що в Україні вже розвалився старий державний апарат, а нових людей при нинішньому рівні забезпечення вистачить ще на півроку роботи.

Ось ми привели зараз нових хлопців на кілька нових служб. Нові хлопці, 22-23 роки. Перша робота ... Ми їх безкоштовно годуємо, даємо премії. Їх ми утримаємо зубами шість чи дев'ять місяців, щоб вони не брали хабарів. Те ж саме стосується нової поліції ", - цитує Міхеіла Саакашвілі видання “Кореспондент”.

Раніше Саакашвілі заявив, що за останні півтора року розміри тіньової економіки в Україні не тільки не знизилися, але значно виросли. На його думку, на рівні уряду України виникли нові тіньові схеми.

“Українське Дунайське пароплавство” на своєму офіційному сайті повідомляє: “ВАТ “УДП” – одна з найбільших судноплавних компаній не тільки в Україні, але і в Західній Європі, яка за роки своєї діяльності підтвердила свій авторитет надійного партнера і безсумнівного лідера в наданні транспортних послуг і підтримці належного рівня безпеки перевезень. Свідчення тому – численні вітчизняні і міжнародні нагороди, серед яких: “Золота Фортуна”, сертифікат ВАТ “УДП” про входження до рейтингу кращих компаній України, номінація в “Золотій книзі української еліти”.