Міноборони переплатило 110 мільйонів за паливо для танків і літаків

міноборониТільки на закупівлю палива у трьох компаній - «Окко-Бізнес Контракт», «Альянс Ойл Трейдінг» та «Перша компанія Максимум» - Міноборони переплатило 110 млн грн. Про це пише «Перша інстанція» з посиланням на ухвалу Печерського суду Києва від 1 жовтня.

Головна військова прокуратура з травня веде розслідування за ч. 2 ст. 364 КК України. Вже встановлено, що службові особи Міноборони протягом 2014-2015 років при закупівлі дизельного палива незаконно визнали кращими пропозиції, які помітно перевищували середньоринкові оптові ціни.

Зокрема, Департамент держзакупівель Міноборони 18 березня 2015 акцептував цінові пропозиції ТОВ «Окко-Бізнес Контракт» (власник - Віталій Антонов) і ТОВ «Альянс Ойл Трейдінг» (бенефіціар - Арсен Місербіев) на покупку дизельного палива.

Вартість перевищувала очікувану більш ніж на 95 млн грн. Ще на 15,76 млн грн. були завищені ціни закупівлі реактивного палива. Згідно з даними слідства, це стало можливим в результаті укладеної угоди між Департаментом держзакупівель Міноборони і ТОВ «Перша компанія Максимум» в жовтні 2014 року. Відповідно до нього, 5,75 тис. тонн палива для реактивних двигунів поставлялося армії за ціною 16,085 тис. грн/т на загальну суму 110 млн грн.

Але надалі в. і. о. директора Департаменту держзакупівель Міноборони підписав додаткову угоду, яким збільшив вартість кожної тонни і при цьому зменшив обсяг поставки. Таким чином, зміни могли зовні залишитися непомітні, адже загальна сума контракту залишилася колишньою.

Крім ціни, звертає на себе увагу шлях, який пройшло паливо, перш ніж потрапити до військових. Так, згідно з судовими матеріалами, Міноборони його придбало у ТОВ «Перша компанія« Максимум», яка, у свою чергу, закупила товар у ТОВ« Партнер Олеум ». А остання - у ТОВ «Торговий дім« Сокар Україна », ТОВ« Сокар-Авіа »і ТОВ« Елемент Ойл ».

Крім цих двох епізодів військова прокуратура розслідує «питання отримання посадовими особами Міністерства оборони України неправомірної вигоди за надання переваг в перемогах з проведення вищеназваних процедурах закупівлі товарів, робіт і послуг».

Суд надав доступ правоохоронним органам до документів, які знаходяться в Центральному офісі з обслуговування великих платників податків ДФС - «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» ТОВ «Сокар Енержі Україна», ДК «Укрспецторг», ТОВ «Торговий дім« Сокар Україна» до податкової декларації з ПДВ, інформації про відкриті банківських рахунках цих структур, а також фізичних осіб, які отримували доходи від перерахованих підприємств в 2014-2015 роках.

Нагадаємо, у квітні цього року вибухнув скандал, коли стало відомо про велику закупівлю палива оборонним відомствам по відверто завищеними цінами.