Екс-заступник генпрокурора Кузьмін вважає генпрокурора Шокіна засновником “злочинної організації”

Ренат Кузьмін. Фото visti.ks.ua

Ренат Кузьмін. Фото visti.ks.ua

Колишній перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін стверджує, що в середовищі політичного і правоохоронного істеблішменту України створено злочинне угруповання, що ставить за мету прикриття корупційних угод.

Про це йдеться в його заяві на ім'я нинішнього генпрокурора Віктора Шокіна, яку Кузьмін вимагає зареєструвати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, повідомляє “Прокурорская правда”.

“Серед українського політичного і правоохоронного істеблішменту створена злочинна організація, метою якої є вчинення злочинів для відведення уваги міжнародної та української громадськості від справжніх економічних проблем держави і прикриття зухвалих корупційних угод діючих чиновників”, – йдеться у заяві Кузьміна.

Засновником “злочинної організації” колишній перший заступник голови ГПУ назвав Віктора Шокіна, бо, на його думку, замовлення вищого політичного керівництва України виконуються Генеральною прокуратурою України на чолі з генпрокурором.

Кузьмін стверджує, що для забезпечення цілей ОЗУ і “для виконання вказівок її керівника і члена злочинної організації Шокіна, посадові особи Генеральної прокуратури України використовують медійний ресурс злочинної організації (контрольовані медіаресурси), які забезпечують публікацію замовлених матеріалів і псевдорозслідувань, фальсифікують матеріали кримінальних проваджень стосовно окремих осіб”.

Коментуючи свою заяву журналістам, Кузьмін пояснив, що, згідно з українським законодавством, поскаржитися на злочинні дії найвищих посадовців Генеральної прокуратури можна лише самому генпрокурору, навіть якщо таким порушником законодавства є сам генеральний прокурор.

Довідка “Ні корупції!”
У травні 2014 року Головне слідче управління Генеральної прокуратури України почало досудове розслідування за фактом організації в 2010 році Ренатом Кузьміним незаконного затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та підбурювання судді Печерського суду столиці до обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту.

26 та 27 червня 2014 року МВС та ГПУ оголосили Рената Кузьміна в розшук.

18 грудня 2014 року МВС направило листа до Інтерполу з проханням оголосити Рената Кузьміна у міжнародний розшук. 14 січня 2015 року керівник робочого апарату Укрбюро Інтерполу Василь Неволя повідомив ГУБОЗ МВС України про те, що офіс з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу прийшов до висновку, що справа за підозрою Кузьміна Р.Р. має політичний характер і підпадає під статтю 3 Статуту Інтерполу.

Рената Кузьміна, який був фігурантом багатьох політичних і корупційних скандалів, Генпрокуратура звинувачує також у привласненні та розтраті чужого майна в особливо великих розмірах.