У ГПУ вважають, що оптимальна зарплата для місцевого прокурора – 2 тисячі євро

Віталій Касько. Фото Liga.net

Віталій Касько. Фото Liga.net

Заступник генерального прокурора України Віталій Касько вважає, що зарплата у розмірі 2 тисяч євро була б оптимальною для місцевих прокурорів і забезпечила б їх незалежність.

"На мій погляд, для місцевого прокурора це сума в районі 2 тисяч євро, щоб ми могли говорити про європейську модель прокуратури", - сказав Касько.

За його словами, проблема з зарплатами для співробітників місцевих прокуратур досі не вирішена. Заступник генпрокурора зазначив, що зарплату місцеві прокурори будуть отримувати виключно з державного бюджету.

Раніше заступник генерального прокурора Юрій Севрук заявив, що за існуючого фінансування зарплата місцевого прокурора буде складати не більше 4 тисяч гривень. За словами Севрука, це може призвести до того, що нові місцеві прокурори просто не залишаться на своїх робочих місцях.

Довідка “Ні корупції!”

Незадовільна робота і високий рівень корумпованості органів прокуратури неодноразово викликали суспільне невдоволення.

Один із найгучніших скандалів виник на початку липня 2015 року, коли були затримані заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакин і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах.

28 вересня 2015 року ЗМІ повідомляли про намір ГПУ передати до суду справу “діамантових прокурорів” найближчим часом. Про це, зокрема, заявляв заступник генерального прокурора України Віталій Касько.

Справа так званих “діамантових прокурорів” розслідується. Нам, я думаю, залишилося в межах місяць-півтора, щоб завершити всі необхідні експертизи і додаткові слідчі дії для того, щоб основний масив кримінального провадження пішов у суд. Буде ще кілька кримінальних проваджень, за якими ми будемо продовжувати розслідування, оскільки вони потребують поглибленої перевірки... Але основний масив піде в суд, за нашими підрахунками, в рамках місяця-півтора", - обіцяв Касько.