Оточення Олександра Януковича хоче вибити з залізничників десятки мільйонів

Олександр Янукович. Фото:epravda.com.ua

Олександр Янукович. Фото:epravda.com.ua

Структури, які вважаються близькими до сина біглого  екс-президента України Олександра Януковича, хочуть стягнути з ДП «Укрзалізничпостач» близько 240 млн. грн. боргів. Про це пише Вадим Стародубцев у «Діловій столиці».

22 жовтня Госпсуд Києва відхилив позов Держпідприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту «Укрзалізничпостач»  до ТОВ «Євроінвестстрой» та ТОВ «Аскор-Інвест» про стягнення з них 48,33 млн грн. штрафу за неправомірне відступлення права вимоги. Суд також відмовився визнавати недійсним договір, який був укладений між відповідачами в травні 2015. Відповідно до нього «Аскор-Інвест» отримував право стягнути багатомільйонні борги з «Укрзалізнічпостача» за договорами, укладеними держкомпанією з «Евроінвестстроем» в період правління Віктора Януковича.

 «Евроінвестстроем» прийнято відносити до сфери впливу Олександра Януковича, який після краху колишнього режиму разом з родиною втік до Росії. Сама компанія прописана в Донецьку, оформлена на Белізький офшор Intellect Resources. «Євроінвестстрой» за кілька років правління Віктора Януковича виграла тендери на сотні мільйонів гривень, поставляючи залізничникам різні товари - від запчастин для рухомого складу і двигунів до прожекторів та спецодягу.

Після втечі сім’ї Януковичів з країни компанія втратила прихильність залізничного монополіста, але почала кампанію з вибивання з нього старих боргів. І поки ця кампанія йде успішно: як мінімум у п'ятьох судових процесах протягом 2014-2015 рр. «Євроінвестстрой» зумів заручитися підтримкою українських суддів. Після чого «Укрзалізничпостач» був повідомлений про те, що його новим кредитором за договором уступки прав вимоги став «Аскор-Інвест». Загальна сума претензій, за інформацією видання, склала близько 240 млн грн.

«Аскор-Інвест» був заснований в квітні минулого року в Донецьку через кілька днів після захоплення сепаратистами будівлі ОДА. Її засновником став маловідомий місцевий житель Євген Подрядов. У березні цього року компанія переїхала в Київ, відразу прописавшись в престижному комплексі Gulliver, де знаходяться офіси багатьох структур, близьких до оточення Олександра Януковича, зокрема до екс-голови Міндоходів Олександра Клименка. Сама ж компанія була переписана на Ірину Лисинську з Кіровограда, таким чином зовні втративши зв'язок з Донбасом.

«Офіційно пред'явити грошові вимоги ця «прокладка» залізничникам не може. У суді компанії довелося доводити, що угоду з «Евроінвестстроєм» ще не укладено, а знаходиться лише в стадії обговорення, оскільки в іншому випадку компанії загрожував штраф за невиконання умов договорів з «Укрзалізнічпостачем». Втім, «Аскор-Інвест» цілком може проявити себе в судах, зажадавши визнати її новим кредитором держпідприємства», - пише видання.

У 2014-2015 роках ТОВ «Євроінвестстрой» у судах вже стягнуло з залізничників борги на загальну суму 27,72 млн грн. Починаючи з 2009 року фірма виграла держпідрядів на суму 569,88 млн грн.

Ні корупції!