На Донеччині ділки від медицини намагалися вкрасти 25 мільйонів гривень бюджетних коштів

Колаж torange.biz

Колаж torange.biz

Завдяки втручанню правоохоронців скасовані незаконні конкурсні торги на закупівлю витратних матеріалів для апаратів гемодіалізу лікувальних установ Маріуполя і Краматорська, повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

У рамках досудового розслідування встановлено, що посадові особи системи охорони здоров’я, які мають повноваження закупати медикаменти для лікувальних закладів Донеччини, оголосили конкурсні торги на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу, склавши при цьому документацію (технічні параметри предмета закупівлі) під конкретну продукцію однієї з комерційних компаній. Таким чином, чиновники створили умови неконкурентної боротьби, що могло призвести до завищення вартості продукції, що закупається. Ймовірна сума закупівлі могла перевищити 25 мільйонів гривень”, – йдеться у повідомленні.

Придбану продукцію зловмисники планували застосовувати на апаратах гемодіалізу лікарень Краматорська та Маріуполя. При цьому, за свідченнями спеціалістів, “конструктивні особливості замовлених матеріалів не дозволяють їх використання у наявних апаратах, тож придбана продукція могла залишитись незатребуваною”.

Триває досудове розслідування, а зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років зі штрафом від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень та зі спеціальною конфіскацією.

Конкурсні торги на закупівлю витратних матеріалів для проведення гемодіалізу скасовані, додає прес-служба відомства.

Довідка”Ні корупції!”
На початку 2015 року глава Міністерства охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі оцінив обсяги хабарів у медицині в 10 мільярдів доларів США.

Дві третини грошей, які "крутяться" в системі охорони здоров'я - це неформальні платежі. Якщо бюджет МОЗ складає 3-4 мільярди доларів на рік, то ще 8-10 мільярдів доларів - це неформальні гроші, які йдуть в кишеню лікаря і не повертаються в систему охорони здоров'я", - сказав на брифінгу міністр.